Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Uživatelé samoobsluhy innosvět nejvíce využívají funkci hlídání spotřeby
Díky innosvětu si lidé mohou sami vyřídit nebo nastavit spoustu věcí sami v mobilu. Foto: innogy

Uživatelé samoobsluhy innosvět nejvíce využívají funkci hlídání spotřeby

Dodavateli innogy za poslední rok přibylo 210 tisíc nových uživatelů samoobsluhy innosvět, což je meziroční nárůst o 40 procent. Celkem už innosvět využívá téměř třetina zákazníků innogy, kteří v aplikaci spravují skoro milion smluv na dodávku zemního plynu či elektřiny. V innosvětě si lidé nejčastěji hlídají spotřebu energií a upravují zálohy.

„Zájem rozhodně neustává a uživatelů dál přibývá po tisících. Stále ještě máme spoustu zákazníků, kteří vůbec netušili, že innosvět existuje a s čím vším jim může pomoct. Často jsou lidé velmi příjemně překvapení, co všechno innosvět umí a jak je užívání aplikace v mobilu nebo portálu na počítači jednoduché. Spokojenost zákazníků je velmi vysoká, potvrzují to i hezké uživatelské recenze,“ uvedl tiskový mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský. 

Podle něj je innosvět užitečný pomocník pro každého, kdo chce mít výdaje za energie pod kontrolou. Zároveň má zákazník kdykoliv po ruce veškeré důležité informace o uzavřených smlouvách, službách a podobně,“ sdělil mluvčí.

„Díky innosvětu si lidé už dnes mohou sami vyřídit nebo nastavit spoustu věcí sami pohodlně doma v mobilu nebo na počítači a nemusí k nám na pobočku nebo volat zákaznickou linku. Mimořádně užitečné je, že si do innosvěta můžete nahrát více odběrných míst. Takže můžete velmi jednoduše hlídat spotřebu a platby za energie prarodičům nebo kromě vlastního domu i na chatě. Podnikatel zase bude mít přehled o energiích ve všech svých provozovnách,“ řekl.

Uživatelé samoobsluhy innosvět nejvíce využívají funkci hlídání spotřeby. Díky tomu, že si pravidelně zadávají odečty plynoměrů a elektroměrů, vidí v aplikaci svůj předpokládaný výsledek vyúčtování. Podle potřeby si pak rovnou každý může upravit zálohy, aby se vyúčtování co nejvíce blížilo nule.

„To je další velmi využívaná funkce samoobsluhy. Naši zákazníci si vloni provedli více než polovinu ze všech úprav záloh už v innosvětě. Kromě záloh zákazníci samoobsluhu hodně využívají ještě třeba pro změnu platebních údajů nebo pro nastavení elektronické komunikace s innogy,“ řekl Chalupský.

Podle něj innogy samoobsluhu neustále vylepšuje a průběžně přidává nové funkce. „Nově například u zákazníků kontrolujeme aktuálnost kontaktních údajů a ti si je mohou rovnou potvrdit nebo změnit, pokud už kontakty neplatí. Novinky často vznikají i díky nápadům a postřehům našich zákazníků. Uživatelská zkušenost je pro nás nesmírně důležitá a jsme rádi za každou zpětnou vazbu,“ podotkl.

Uživatelé samoobsluhy innosvět jsou napříč věkovými skupinami. „Velmi nás těší, že si innosvět našel nadšené uživatele i třeba mezi důchodci. Ti si do té doby často velmi pečlivě a dlouhodobě zapisovali spotřebu z plynoměrů a elektroměrů někam do deníčku a dneska to samé dělají s mobilem. Ten jim navíc okamžitě ukáže, jestli jim na konci roku vychází nedoplatek či přeplatek a v jaké výši," dodal Martin Chalupský.


Autor: red

Hledáte práci? Praha 4 ji nabízí na radnici i ve školách a školkách

22. dubna 2024 v 10:42

Radnice hledá zaměstnance na úřad MČ Praha 4, tak i ve zřizovaných školách a mateřských školách.

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

21. dubna 2024 v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se opět představí na Stavebním veletrhu

14. dubna 2024 v 18:57

Národní centrum Stavebnictví 4.0 se již podruhé představí na Stavebním veletrhu a Festivalu architektury, který se letos uskuteční ve dnech 24.–27. dubna 2024 na brněnském výstavišti. Organizuje zde stavební hackathon na téma dostupné bydlení i diskuse s influencery, kteří se věnují rozdílným...

Další články
Nahoru