dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Advent v PrazeDětská Praha

Užijte si letošní mikulášskou v Národopisném muzeu Národního muzea

V Národopisném muzeu Národního muzea se v sobotu 5. prosince od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Ta se tentokrát ponese v předvánočním duchu. Během zábavného odpoledne se děti mohou těšit na mikulášskou nadílku, vyrobí si také vánoční ozdoby, zhlédnou divadelní představení O Ježíškovi nebo si pustí vlastní lodičku z ořechové skořápky. Sváteční atmosféru doplní vánoční koledy a vůně purpury. Vstup na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea. 

Mikuláš, čert i anděl navštíví v letošním roce i Národopisné muzeum Národního muzea. Všichni, kteří byli po celý rok hodní a zarecitují Mikuláši a jeho družině krátkou básničku, získají drobnou odměnu. Kromě tradiční trojice v podobě Mikuláše, čerta a anděla, se malí i velcí návštěvníci setkají i s méně známými postavami, které patří k adventnímu období – s Lucií, Barborkou a Ambrožem. Celé odpoledne se ponese v duchu příprav na blížící se svátky a děti se během něj seznámí s tradičními adventními a vánočními zvyky venkova.

Program:
15.00
O Ježíškovi – divadelní představení v podání Divadla Na cestě
Archanděl Gabriel provede děti příběhem Ježíška, Josefa, Marie a všech, kdo přišli do Betléma Ježíška pozdravit a obdarovat. Čert ve službách krále Heroda se sice snaží vše překazit, ale archanděl Gabriel jejich plány překazí…

13.00 – 17.00
Mikulášská nadílka
Mikuláš, čert i anděl si poslechnou básničky od nejmenších návštěvníků a všem hodným darují odměnu.

13.00 – 17.00
Předvánoční dílny
•    Věštění budoucnosti – pouštění lodiček z ořechové skořápky
•    Tvoření vánočních ozdob
•    Poslech vánočních koled

13.00 – 17.00
Komentovaná prohlídka výstavy Venkov s kurátorem

Akce se koná v sobotu 5. prosince od 13 do 17 hodin v Národopisném muzeu Národního muzea (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5).

Vstup je v ceně běžné vstupenky do muzea.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru