Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Užijte si jarní zahradničení bez bolesti kloubů
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Naše tělo samo vytváří samo, ale při stárnutí ho přirozeně začne vyrábět méně. Ilustrační foto: Primulus

Užijte si jarní zahradničení bez bolesti kloubů

Jaro se považuje za období nových začátků. Příroda se probouzí po hibernaci a rostliny začínají růst a kvést. S jarem má také mnoho lidí spojené zahradničení, procházky a výlety. Pokud ale člověka trápí klouby, nemusí si toto období užít tak, jak by chtěl. Bolest kloubů může být způsobena různými zraněními nebo nemocemi a postihovat rozdílná místa. Ať už je bolest intenzivní nebo nepatrná, občasná nebo stálá, je to nepříjemná součást života. Naštěstí jsou způsoby, jak si od bolesti ulevit.

Zdravá strava je základ

Pokud bolest přetrvává už delší dobu, určitě se nejprve poraďte se svým lékařem. Při jakémkoliv postupu, je ale na vás změnit své stravovací návyky. Denně přijímejte živiny, plné vitamínu a minerálů, které obsahují antioxidanty. Lesní plody a listová zelenina mají právě tyto antioxidanty, co pomáhají proti zánětům. Ryby, oříšky a olivový olej jsou příklady zdroje omega-3, který pomáhá se ztuhlostí a otoky kloubů. „Vitamín D3 je společně s vápníkem důležitý pro správnou stavbu kostí, zubů a funkci kloubů. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku. Hořčík je důležitým minerálem, který přispívá k normální činnosti svalů a nervové soustavy a k udržení normálního stavu zubů. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému a k normálnímu stavu kostí. Nedostatek zinku se projevuje mimo jiné jako náchylnost ke zlomeninám kostí,” sděluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus,www.primulus.cz. Většina lidí si díky stravě získá doporučenou dávku těchto vitamínů a minerálů, ale vitamín D3 a hořčík často ne. Doplněk stravy Kloubus právě tyto dvě látky a mnoho dalších, prospěšných pro klouby, obsahuje.

3 stavební kameny zdravých kloubů

Další důležitý stavební kámen zdravých a silných kloubů je kolagen. Kolagen je stavební bílkovina, která tvoří 30% celkového množství bílkovin v lidském těle. Vaše tělo si ho vytváří samo, ale při stárnutí ho přirozeně začne vyrábět méně. Proto můžete kolagen doplnit suplementy nebo i stravou. Vývary obsahují nejen kolagen, ale i glukosamin a chondroitin, další stavební základy zdravých kloubů. „Glukosamin je látka tělu vlastní, nachází se v něm tedy v relativně vysokém množství. Tvoří jej řetězce propojených cukrů a proteinů. Je hlavní složkou chrupavky. Chondroitin je molekula, přirozeně se vyskytující v našem těle a patřící mezi mukopolysacharidy tzv. glykosaminoglykany. Glykosaminoglykany se váží na proteoglykany, které jsou důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek,” vysvětluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmyPrimulus,www.primulus.cz.

Jakým sportům se vyvarovat

Příchod jara je perfektní čas se začít správně hýbat. Fyzické aktivity jako chůze nebo ježdění na kole vás dostanou ven, kde vám zlepší jaro náladu. Další sporty, které můžete dělat, je jóga, plavání a obecné posilování těla. Nenáročný pohyb je pro klouby prospěšný a bezpečný. Určitě se ale vyvarujte sportům jako například tenis nebo fotbal, u kterých je velký dopad na klouby a tím pádem i větší riziko. I přes všechny rady je důležité vědět, co vám doporučí lékař, a toho poslechnout. 

TIP: Doplněk stravy KLOUBUS  

kloubus_1 Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. Provedenými rozbory bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném „V“ požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Mohou ho užívat, jak mladí, tak starší lidé, včetně aktivních sportovců. Díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek.

KLOUBUS, 30 sáčků, 690 Kč.

Více se dozvíte nawww.kloubus.cz


Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

Dnes ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Další články
Nahoru