Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Užijte si jarní zahradničení bez bolesti kloubů
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Naše tělo samo vytváří samo, ale při stárnutí ho přirozeně začne vyrábět méně. Ilustrační foto: Primulus

Užijte si jarní zahradničení bez bolesti kloubů

Jaro se považuje za období nových začátků. Příroda se probouzí po hibernaci a rostliny začínají růst a kvést. S jarem má také mnoho lidí spojené zahradničení, procházky a výlety. Pokud ale člověka trápí klouby, nemusí si toto období užít tak, jak by chtěl. Bolest kloubů může být způsobena různými zraněními nebo nemocemi a postihovat rozdílná místa. Ať už je bolest intenzivní nebo nepatrná, občasná nebo stálá, je to nepříjemná součást života. Naštěstí jsou způsoby, jak si od bolesti ulevit.

Zdravá strava je základ

Pokud bolest přetrvává už delší dobu, určitě se nejprve poraďte se svým lékařem. Při jakémkoliv postupu, je ale na vás změnit své stravovací návyky. Denně přijímejte živiny, plné vitamínu a minerálů, které obsahují antioxidanty. Lesní plody a listová zelenina mají právě tyto antioxidanty, co pomáhají proti zánětům. Ryby, oříšky a olivový olej jsou příklady zdroje omega-3, který pomáhá se ztuhlostí a otoky kloubů. „Vitamín D3 je společně s vápníkem důležitý pro správnou stavbu kostí, zubů a funkci kloubů. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku. Hořčík je důležitým minerálem, který přispívá k normální činnosti svalů a nervové soustavy a k udržení normálního stavu zubů. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému a k normálnímu stavu kostí. Nedostatek zinku se projevuje mimo jiné jako náchylnost ke zlomeninám kostí,” sděluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmy Primulus,www.primulus.cz. Většina lidí si díky stravě získá doporučenou dávku těchto vitamínů a minerálů, ale vitamín D3 a hořčík často ne. Doplněk stravy Kloubus právě tyto dvě látky a mnoho dalších, prospěšných pro klouby, obsahuje.

3 stavební kameny zdravých kloubů

Další důležitý stavební kámen zdravých a silných kloubů je kolagen. Kolagen je stavební bílkovina, která tvoří 30% celkového množství bílkovin v lidském těle. Vaše tělo si ho vytváří samo, ale při stárnutí ho přirozeně začne vyrábět méně. Proto můžete kolagen doplnit suplementy nebo i stravou. Vývary obsahují nejen kolagen, ale i glukosamin a chondroitin, další stavební základy zdravých kloubů. „Glukosamin je látka tělu vlastní, nachází se v něm tedy v relativně vysokém množství. Tvoří jej řetězce propojených cukrů a proteinů. Je hlavní složkou chrupavky. Chondroitin je molekula, přirozeně se vyskytující v našem těle a patřící mezi mukopolysacharidy tzv. glykosaminoglykany. Glykosaminoglykany se váží na proteoglykany, které jsou důležitou stavební součástí mezibuněčné hmoty chrupavek,” vysvětluje David Buchta, propagátor zdravého životního stylu a zakladatel firmyPrimulus,www.primulus.cz.

Jakým sportům se vyvarovat

Příchod jara je perfektní čas se začít správně hýbat. Fyzické aktivity jako chůze nebo ježdění na kole vás dostanou ven, kde vám zlepší jaro náladu. Další sporty, které můžete dělat, je jóga, plavání a obecné posilování těla. Nenáročný pohyb je pro klouby prospěšný a bezpečný. Určitě se ale vyvarujte sportům jako například tenis nebo fotbal, u kterých je velký dopad na klouby a tím pádem i větší riziko. I přes všechny rady je důležité vědět, co vám doporučí lékař, a toho poslechnout. 

TIP: Doplněk stravy KLOUBUS  

kloubus_1 Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. Provedenými rozbory bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném „V“ požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Mohou ho užívat, jak mladí, tak starší lidé, včetně aktivních sportovců. Díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek.

KLOUBUS, 30 sáčků, 690 Kč.

Více se dozvíte nawww.kloubus.cz


V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru