dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Užijte si Franz KafKABARET. Groteskní revue na nádraží slibuje divákům humor i neurózu
Při představení KafKABARET se diváci nudit nebudou. Foto: archiv Sektor pro hosty

Užijte si Franz KafKABARET. Groteskní revue na nádraží slibuje divákům humor i neurózu

U příležitosti 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvede umělecký soubor Sektor pro hosty na Nákladovém nádraží Žižkov groteskní revue nazvanou Franz KafKABARET, složenou z řady existenciálních stand-up výstupů a veselých písní.

Koncept představení vychází ze specifické vlastnosti Kafkových textů, které ponechávají čtenářům široké pole pro interpretaci. Jednotliví umělci a herci fiktivního Varieté Oklahoma budou vybízet diváky z pasivní role pozorovatelů k aktivním interakcím, budou se jich ptát na řešení svých neuróz a zjišťovat, jak diváci sami existenciálním otázkám čelí.

„Chceme ukázat Franze Kafku jako autora, který mísí humor i existenciální otázky, které se publika přímo dotýkají. V záplavě klasických kafkovských dramatizací jde o originální přístup, který spojuje grotesku, sekání do sebe sama a zapojení diváka jako hereckého partnera. Představení věnujeme Franzi Kafkovi jako malý dárek k jeho kulatým umřeninám,“ sděluje producent představení Kryštof Šafer a varuje, že pokud diváci čekají oddychový kabaret, budou zaskočeni.

„Herci celý večer improvizují na témata jednotlivých kafkovských postav, ale nemají žádný fixní text. Zkoušky probíhaly formou zocelovacích tréninků, při kterých si každý účinkující musel projít určitým lidským propadem, aby o něm mohl s klidem hovořit před obecenstvem,“ doplňuje režisér představení Martin Falář, který prošel kurzy klaunství a performance u kanadského klauna Garyho Edwardse a francouzského komika Amiho Hattaba.

Franz KafKABARET

Nákladové nádraží Žižkov, Praha 3
Úterý 29. července od 20:30 hod.
Hrají: Jiří Pěkný, Lukáš Venclík, Pavel Richta, Pavel Neškudla, Hedvika Řezáčová, Hana Frejková a další.

Délka představení je zhruba hodinu a půl. Vstup je zdarma. Před, během i po představení bude otevřen bar.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru