dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Pražský sport

Užijte si adventní čas jinak. Běžte do oblak

Toužíte zmizet z předvánočního shonu, úklidů a přecpaných měst? Poběžte až do mraků. V sobotu 10. 12. ve 12.10. Ve stále nedotčeném horském prostředí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem se poběží až na novou Stezku v oblacích, která se loni tímto během otevírala.

Můžete až na její vrchol doběhnout mezi prvními návštěvníky. „Je to moc příjemné místo, kde jsme už třikrát našli zázemí pro náš trailový pohár. A taky příznivý termín, jak se vydat do přírody, do zajímavého terénu," říká Martin Dvořák, šéf pořadatelského týmu.

Trať Běhu do oblak měří 2500 metrů od hotelu Vista až na vrchol Stezky v oblacích, převýšení činí 430 metrů. Běžci dostanou nahoře oblečení, mohou se pokochat výhledy, dokonce i sjet po toboganu a dolů už sejít klidným krokem.

„Předpovědi počasí ještě nemáme, ale detaily tratě upravíme podle ní," dodává Dvořák. Stezka v oblacích dorostla v posledním roce poblíž chaty Slaměnka nedaleko horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů.

Kdo běžel STRC, mohl při výběhu na hřeben vnímat ruch stavebních jeřábů… Podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci, se vypíná do 55 metrů. Dřevěná cesta poskytne pohodlí i kočárkům nebo vozíčkářům, tobogan sviští po dráze dlouhé 101 metrů. A vidět jsou odtud i Krkonoše na straně jedné a Jeseníky na druhé, nebo malebné údolí řeky Moravy.

Zúčastní se hvězdy v čele s Robertem Krupičkou, běžci z okolí, ale i z daleka. Hotel Vista (http://www.hotel-dolnimorava.cz/) připravil pro všechny mimořádné ceny víkendových pobytů se skvělým wellness zázemím. Výsledky se vyhlašují ve čtyřech kategoriích, do a nad 40 let, muži a ženy. Registrace už byla spuštěna na linku: https://www.sportt.cz/register/275.

Cena závodu je 300 korun, prezentace je od 9 do 11 hodin.

Propozice:

Dolní Morava (Pardubický kraj) u hotelu Vista http://www.hotel-dolnimorava.cz/

Vzdálenost – 2500 metrů

Převýšení – 430 metrů.

Cíl – vrchol Stezky v oblacích.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí a podmínek.

Depo k převlečení a občerstvení – základna v budově Stezky v oblacích. Kategorie – muži a ženy do 40 let a nad 40 let. Moderuje a hraje Josef Melen

Lanovka zpět a vstup na stezku zdarma. Závodníci obdrží slevu na víkendový pobyt v hotelu Vista s wellness a bazénem.

Sprchy a zázemí Hotel Vista.

Tombola – vyhrajte víkendové pobyty v luxusním hotelu Vista. Fotografie každého účastníka a akční video.

Video a fotografie z loňského ročníku http://www.sportgroup.cz/akce/250-beh-do-oblak

Časový program:

9.00 – 11.00 prezentace

12.10 START – hromadný

13.30 – 14.30 oběd

14.30 vyhlášení výsledků v kongresovém sále hotelu Vista

Přihlášky: https://www.sportt.cz/register/405a

beh-do-oblak-2016-nahled


Skipark na Vypichu bude na víkend připraven

Dnes v 07:07

Vzhledem k očekávanému ochlazení na víkend připravují ve Skiparku Praha novou porci sněhu, organizátoři budou zasněžovat a upravovat trať.

Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Další články
Nahoru