dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Uzavřená náplavka svědkem bizarní honičky: strážníci naháněli opilého cyklistu
Pražské náplavky byly během povodní pod vodou. Ta už nyní opadla, ale stále se na plochy u řeky nesmí. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Uzavřená náplavka svědkem bizarní honičky: strážníci naháněli opilého cyklistu

V pátek po setmění se stala pravobřežní náplavka, na kterou je po povodni stále zakázaný vstup, svědkem zajímavé honičky. Před strážníky zde neúspěšně prchal alkoholem povzbuzený cyklista.

Ve 22 hodin si hlídka strážníků na Praze 1 všimla muže, který jel na jízdním kole po náplavce. Strážníci se ho rozhodli zastavit, ale cyklista na výzvu nereagoval.

Ani nezpomalil, a když se ho uniformovaný muž pokusil zastavit pomocí svítilny, cyklista najednou uhnul ze směru jízdy a snažil se ujet. Hlídka jej nakonec dostihla u Čechova mostu a vyzvala k prokázání totožnosti.

Při komunikaci strážníci z muže silně cítili alkohol, proto si přivolali hlídku Policie ČR. Cyklista ale byl agresivní, vyprovokoval strkanici, a tak nakonec skončil v poutech.

„Strážníci u muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v krvi s výsledkem 1,45‰,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák. Celou věc si převzala Policie ČR k dalšímu řešení.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru