dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražská doprava

Uzavře se Těšnovský a část Strahovského tunelu

Od dneška do neděle bude v nočních hodinách, vždy od 23 do 5 hodin, omezen provoz ve Strahovském tunelu. Bude uzavřena západní tunelová trouba – směr z Prahy 6 na Prahu 5, provoz v opačném směru bude zachován. Důvodem je pravidelná údržba a kontroly řídicího systému tunelu. Objízdná trasa povede Plzeňskou, Podbělohorskou, Pod stadiony, Vaníčkovou a ulicí Bělohorská.

Od soboty 14. listopadu od 5 ráno do úterý 17. listopadu maximálně do 15 hodin bude probíhat úplná uzavírka Těšnovského tunelu, který spojuje nábřeží Ludvíka Svobody na Novém Městě s Rohanským nábřežím v Karlíně.

V rámci rekonstrukce technologického vybavení bude v těchto dnech probíhat instalace kabeláže, technologických, dopravních a bezpečnostních zařízení, včetně SOS boxů, které není možné z bezpečnostních důvodů provádět při provozovaném tunelu.

Dokončení modernizace řízení a bezpečnostních zařízení v Těšnovském tunelu je plánováno do konce listopadu. V jejím závěru je uvažováno ještě s dalšími třemi dny uzavření tunelu pro dokončovací práce a provedení všech bezpečnostních zkoušek, včetně požární bezpečnosti.

Objízdné trasy budou vedeny:
Směr P1 – P8:
Holbova/Klimentská/ Wilsonova/ U divadla / Legerova/ Wilsonova / Ke Štvanici
 
Směr P8 – P1:
Ke Štvanici/Hlávkův most/Bubenské nábřeží/ Hlávkův most/Klimentská/ Holbova


Další články
Nahoru