Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Už více než sto uprchlíků našlo v Praze 11 bydlení

Praha 11 vedle dalších forem pomoci intenzivně pomáhá s ubytováním příchozích ukrajinských občanů. Začátkem týdne bylo bydlení poskytnuto více než stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Prvotní pomoc se týkala zejména ubytování uprchlíků bezprostředně po jejich příjezdu z Ukrajiny, které se podařilo zprostředkovat v hotelích a dalších soukromých objektech na území městské části na základě předešlé domluvy a vstřícnosti vedení či majitelů.
Nedlouho poté pak Praha 11 zprovoznila nouzové ubytování v tělocvičně Základní školy Campanus pro téměř 50 ukrajinských občanů, včetně několika dětí. Jde o přechodnou formu ubytování, která příchozím slouží jako prvotní zázemí pro přespání s možností využívat zde sociální zařízení, provizorní jídelnu s dovozem teplé stravy a základními potravinami, dětský koutek a asistenci tlumočníků i dalších koordinátorů do doby, než pro ně bude nalezeno bydlení dlouhodobějšího charakteru.

Nouzové ubytovací centrum funguje v non-stop režimu
„To se již v pondělí 21. března u první vlny zde ubytovaných uprchlíků podařilo. Nyní jsou tedy prostory v ZŠ Campanus bez uprchlíků a jsou připravovány na případné přijetí dalších potřebných,“ vysvětlil Petr Jirava (ANO), radní Prahy 11 pro sociální věci, bezpečnost a zdravotnictví.

Co se týče dalších ubytovacích kapacit, Praha 11 v současné době jedná se zástupci hl. m. Prahy o zprovoznění bývalé ubytovny Sandra, kde by mohl vzniknout prostor pro dočasné ubytování ukrajinských uprchlíků – samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních i hygienických předpisů. Součástí jednání jsou vedle ostatních parametrů spolupráce také možnosti finanční výpomoci ze strany hlavního města ve prospěch ukrajinských občanů.
Autor: Alo

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru