Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Už více než sto uprchlíků našlo v Praze 11 bydlení

Praha 11 vedle dalších forem pomoci intenzivně pomáhá s ubytováním příchozích ukrajinských občanů. Začátkem týdne bylo bydlení poskytnuto více než stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Prvotní pomoc se týkala zejména ubytování uprchlíků bezprostředně po jejich příjezdu z Ukrajiny, které se podařilo zprostředkovat v hotelích a dalších soukromých objektech na území městské části na základě předešlé domluvy a vstřícnosti vedení či majitelů.
Nedlouho poté pak Praha 11 zprovoznila nouzové ubytování v tělocvičně Základní školy Campanus pro téměř 50 ukrajinských občanů, včetně několika dětí. Jde o přechodnou formu ubytování, která příchozím slouží jako prvotní zázemí pro přespání s možností využívat zde sociální zařízení, provizorní jídelnu s dovozem teplé stravy a základními potravinami, dětský koutek a asistenci tlumočníků i dalších koordinátorů do doby, než pro ně bude nalezeno bydlení dlouhodobějšího charakteru.

Nouzové ubytovací centrum funguje v non-stop režimu
„To se již v pondělí 21. března u první vlny zde ubytovaných uprchlíků podařilo. Nyní jsou tedy prostory v ZŠ Campanus bez uprchlíků a jsou připravovány na případné přijetí dalších potřebných,“ vysvětlil Petr Jirava (ANO), radní Prahy 11 pro sociální věci, bezpečnost a zdravotnictví.

Co se týče dalších ubytovacích kapacit, Praha 11 v současné době jedná se zástupci hl. m. Prahy o zprovoznění bývalé ubytovny Sandra, kde by mohl vzniknout prostor pro dočasné ubytování ukrajinských uprchlíků – samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních i hygienických předpisů. Součástí jednání jsou vedle ostatních parametrů spolupráce také možnosti finanční výpomoci ze strany hlavního města ve prospěch ukrajinských občanů.
Autor: Alo

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru