Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Už více než sto uprchlíků našlo v Praze 11 bydlení

Praha 11 vedle dalších forem pomoci intenzivně pomáhá s ubytováním příchozích ukrajinských občanů. Začátkem týdne bylo bydlení poskytnuto více než stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Prvotní pomoc se týkala zejména ubytování uprchlíků bezprostředně po jejich příjezdu z Ukrajiny, které se podařilo zprostředkovat v hotelích a dalších soukromých objektech na území městské části na základě předešlé domluvy a vstřícnosti vedení či majitelů.
Nedlouho poté pak Praha 11 zprovoznila nouzové ubytování v tělocvičně Základní školy Campanus pro téměř 50 ukrajinských občanů, včetně několika dětí. Jde o přechodnou formu ubytování, která příchozím slouží jako prvotní zázemí pro přespání s možností využívat zde sociální zařízení, provizorní jídelnu s dovozem teplé stravy a základními potravinami, dětský koutek a asistenci tlumočníků i dalších koordinátorů do doby, než pro ně bude nalezeno bydlení dlouhodobějšího charakteru.

Nouzové ubytovací centrum funguje v non-stop režimu
„To se již v pondělí 21. března u první vlny zde ubytovaných uprchlíků podařilo. Nyní jsou tedy prostory v ZŠ Campanus bez uprchlíků a jsou připravovány na případné přijetí dalších potřebných,“ vysvětlil Petr Jirava (ANO), radní Prahy 11 pro sociální věci, bezpečnost a zdravotnictví.

Co se týče dalších ubytovacích kapacit, Praha 11 v současné době jedná se zástupci hl. m. Prahy o zprovoznění bývalé ubytovny Sandra, kde by mohl vzniknout prostor pro dočasné ubytování ukrajinských uprchlíků – samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních i hygienických předpisů. Součástí jednání jsou vedle ostatních parametrů spolupráce také možnosti finanční výpomoci ze strany hlavního města ve prospěch ukrajinských občanů.
Autor: Alo

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru