Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Už více než sto uprchlíků našlo v Praze 11 bydlení

Praha 11 vedle dalších forem pomoci intenzivně pomáhá s ubytováním příchozích ukrajinských občanů. Začátkem týdne bylo bydlení poskytnuto více než stovce potřebných. Všem byla zároveň zajištěna strava, oblečení, překladatel a asistence v sociální oblasti.

Prvotní pomoc se týkala zejména ubytování uprchlíků bezprostředně po jejich příjezdu z Ukrajiny, které se podařilo zprostředkovat v hotelích a dalších soukromých objektech na území městské části na základě předešlé domluvy a vstřícnosti vedení či majitelů.
Nedlouho poté pak Praha 11 zprovoznila nouzové ubytování v tělocvičně Základní školy Campanus pro téměř 50 ukrajinských občanů, včetně několika dětí. Jde o přechodnou formu ubytování, která příchozím slouží jako prvotní zázemí pro přespání s možností využívat zde sociální zařízení, provizorní jídelnu s dovozem teplé stravy a základními potravinami, dětský koutek a asistenci tlumočníků i dalších koordinátorů do doby, než pro ně bude nalezeno bydlení dlouhodobějšího charakteru.

Nouzové ubytovací centrum funguje v non-stop režimu
„To se již v pondělí 21. března u první vlny zde ubytovaných uprchlíků podařilo. Nyní jsou tedy prostory v ZŠ Campanus bez uprchlíků a jsou připravovány na případné přijetí dalších potřebných,“ vysvětlil Petr Jirava (ANO), radní Prahy 11 pro sociální věci, bezpečnost a zdravotnictví.

Co se týče dalších ubytovacích kapacit, Praha 11 v současné době jedná se zástupci hl. m. Prahy o zprovoznění bývalé ubytovny Sandra, kde by mohl vzniknout prostor pro dočasné ubytování ukrajinských uprchlíků – samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních i hygienických předpisů. Součástí jednání jsou vedle ostatních parametrů spolupráce také možnosti finanční výpomoci ze strany hlavního města ve prospěch ukrajinských občanů.
Autor: Alo

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Dnes v 16:40

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

Další články
Nahoru