dnes
Neděle - zatazeno
24°C
zítra
Pondělí - zatazeno
28°C
pozítří
Úterý - jasno
29°C
Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice
Ostrůvek tramvajové zastávky Libeňský zámek a za ním vjezd do ulice Stejskalova ze Zenklovy. Foto (4x): Jan Puci

Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice

Obyvatelé Libně protestují proti jednosměrnému provozu ve Stejskalově ulici, který byl zaveden v souvislosti s opravou Zenklovy ulice. Petici podepsalo zhruba pět stovek lidí. Dopravní problém se snaží vyřešit radnice Prahy 8, která začala jednat s Technickou správou komunikací (TSK). Proti uvedení provozu v ulici do původního režimu je pražský magistrát.

Kvůli novým tramvajovým ostrůvkům v křižovatce Zenklova x Stejskalova byla zjednosměrněna ulice Stejskalova. Tím byl obyvatelům Dolní Libně v okolí říčky Rokytky odstraněn jeden ze dvou výjezdů danou ulicí. Výjezd obyvatelům chybí, navíc se kvůli jeho absenci zahustila doprava na náměstí Dr. Václava Holého.

ulice-na-rokytce

Pohled z nám. Dr. V. Holého do ul. Na Rokytce

„Obyvatelé nyní žádají navrácení severního výjezdu z oblasti, a to formou petice, pod kterou se podepsalo už přes 500 obyvatel,” uvádí její autor a radní Prahy 8 Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).

Ulice Stejskalova byla donedávna průjezdná v obou směrech, nyní je jednosměrná směrem dovnitř oblasti. Podle magistrátu, který současný dopravní režim v ulici Zenklova povolil, není možné, aby byla ulice Stejskalova obousměrná kvůli nové organizaci křižovatky. Problém je v šířce ulice i v umístění nových semaforů. Z těchto důvodů není možné ani změna režimu – zavedení jednosměrnosti směrem ven z oblasti.

horova-namesti

Pohled z Horova náměstí do ulice U Rokytky

„Bohužel, předchozí vedení Prahy 8 se problémem nezabývalo a je proto nyní na nás, abychom se nepovedenou rekonstrukcí ulice Zenklova zabývali. S obyvateli i odborníky hledáme řešení této nešťastné situace,” říká radní pro dopravu Prahy 8 Tomáš Slabihoudek (Spojené síly).

Možným řešením by bylo vytvořit nový výjezd z oblasti otočením jednosměrnosti ulice U Rokytky. Osmá městská část požádala TSK, aby připravila projekt rekonstrukce této ulice a prověřila možnost obousměrného provozu v ulici Horovo náměstí, které by v takovém případě bylo nezbytné.

most-u-rokytky-1

Opravený most přes Rokytku

„Bohužel, žádné řešení této situace nebude jednoduché. Využití ulice Horovo náměstí k výjezdu na ulici Zenklova by vyžadovalo stavební úpravy, které se dotknou několika sítí a vyžadují zřízení nové uliční vpusti. V současnosti o této i dalších možnostech jednáme s vedením správy komunikací, která má ulici ve správě,” doplňuje předseda dopravní komise MČ Praha 8 Martin Jedlička (Spojené síly). Kdy a jak bude situace vyřešena, tak nyní není jasné.

Zenklova byla rekonstruována loni v délce 1,6 kilometru mezi Elsnicovým náměstím a Bulovkou. Vedle tramvajových kolejí a vozovky byl obnoven most přes Rokytku, vodovodní potrubí a kanalizace a zrekonstruováno bylo i veřejné osvětlení. Tramvajová trať pak byla na řadě míst nově oddělena od jízdních pruhů pro auta. Tramvaje se do ulice vrátily loni 1. září.


V anketě Prahy 2 k provozu elektrokoloběžek lze hlasovat do konce července

Dnes ve 21:26

V červencovém vydání Novin Prahy 2 byla zveřejněna anketa pro čtenáře, zda si přejí elektrokoloběžky v ulicích své městské části, či ne. Hlasovat pomocí kuponu z Novin Prahy 2 je možné až do 31. července. 

Náměstí Míru – Koh-i-noor: Od čtvrtka nepojedou tramvaje

Dnes v 11:58

Z důvodu rekonstrukce plynovodu ve Francouzské ulici je od čtvrtka 25. července přibližně od 4:30 hodin do pátku 2. srpna přibližně do 0:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Náměstí Míru – Koh-i-noor.

Lanový most se v sobotu v poledne uzavře

19. července 2019 v 07:03

Z důvodu provedení potřebné diagnostiky Technická správa komunikací na dva víkendy uzavře lanový most pro veškerou dopravu. První omezení čeká řidiče už tento víkend, a to od soboty 20. července krátce před polednem do neděle 21. července do 14 hodin.

Integrace autobusů na trase Praha – Nespeky – Benešov

11. července 2019 v 18:21

Od soboty 13. července bude spuštěna další etapa integrace autobusové veřejné dopravy v oblasti Benešovska. Tato etapa obsahuje rozšíření integrace do úseku Nespeky – Poříčí nad Sázavou – Benešov a zároveň posílení provozu stávajících linek PID v oblasti Kamenice, které jsou často...

Víkendové uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

11. července 2019 v 10:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB budou Brusnický a Dejvický tunel od soboty 13. července od 23 hodin do neděle 14. července do 5 hodin uzavřeny.

Další články
Nahoru