dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice
Ostrůvek tramvajové zastávky Libeňský zámek a za ním vjezd do ulice Stejskalova ze Zenklovy. Foto (4x): Jan Puci

Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice

Obyvatelé Libně protestují proti jednosměrnému provozu ve Stejskalově ulici, který byl zaveden v souvislosti s opravou Zenklovy ulice. Petici podepsalo zhruba pět stovek lidí. Dopravní problém se snaží vyřešit radnice Prahy 8, která začala jednat s Technickou správou komunikací (TSK). Proti uvedení provozu v ulici do původního režimu je pražský magistrát.

Kvůli novým tramvajovým ostrůvkům v křižovatce Zenklova x Stejskalova byla zjednosměrněna ulice Stejskalova. Tím byl obyvatelům Dolní Libně v okolí říčky Rokytky odstraněn jeden ze dvou výjezdů danou ulicí. Výjezd obyvatelům chybí, navíc se kvůli jeho absenci zahustila doprava na náměstí Dr. Václava Holého.

ulice-na-rokytce

Pohled z nám. Dr. V. Holého do ul. Na Rokytce

„Obyvatelé nyní žádají navrácení severního výjezdu z oblasti, a to formou petice, pod kterou se podepsalo už přes 500 obyvatel,” uvádí její autor a radní Prahy 8 Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).

Ulice Stejskalova byla donedávna průjezdná v obou směrech, nyní je jednosměrná směrem dovnitř oblasti. Podle magistrátu, který současný dopravní režim v ulici Zenklova povolil, není možné, aby byla ulice Stejskalova obousměrná kvůli nové organizaci křižovatky. Problém je v šířce ulice i v umístění nových semaforů. Z těchto důvodů není možné ani změna režimu – zavedení jednosměrnosti směrem ven z oblasti.

horova-namesti

Pohled z Horova náměstí do ulice U Rokytky

„Bohužel, předchozí vedení Prahy 8 se problémem nezabývalo a je proto nyní na nás, abychom se nepovedenou rekonstrukcí ulice Zenklova zabývali. S obyvateli i odborníky hledáme řešení této nešťastné situace,” říká radní pro dopravu Prahy 8 Tomáš Slabihoudek (Spojené síly).

Možným řešením by bylo vytvořit nový výjezd z oblasti otočením jednosměrnosti ulice U Rokytky. Osmá městská část požádala TSK, aby připravila projekt rekonstrukce této ulice a prověřila možnost obousměrného provozu v ulici Horovo náměstí, které by v takovém případě bylo nezbytné.

most-u-rokytky-1

Opravený most přes Rokytku

„Bohužel, žádné řešení této situace nebude jednoduché. Využití ulice Horovo náměstí k výjezdu na ulici Zenklova by vyžadovalo stavební úpravy, které se dotknou několika sítí a vyžadují zřízení nové uliční vpusti. V současnosti o této i dalších možnostech jednáme s vedením správy komunikací, která má ulici ve správě,” doplňuje předseda dopravní komise MČ Praha 8 Martin Jedlička (Spojené síly). Kdy a jak bude situace vyřešena, tak nyní není jasné.

Zenklova byla rekonstruována loni v délce 1,6 kilometru mezi Elsnicovým náměstím a Bulovkou. Vedle tramvajových kolejí a vozovky byl obnoven most přes Rokytku, vodovodní potrubí a kanalizace a zrekonstruováno bylo i veřejné osvětlení. Tramvajová trať pak byla na řadě míst nově oddělena od jízdních pruhů pro auta. Tramvaje se do ulice vrátily loni 1. září.


Praha 6: Uzavření křižovatek v Sestupné ulici

Včera v 07:15

Na základě iniciativy Prahy 6 bude v rámci programu BESIP provedena stavební úprava křižovatek V Domcích x Sestupná a Sestupná x U Hvězdy.

Úplné noční uzavření Letenského tunelu

23. dubna 2019 ve 13:37

Od dnešního dne do 27. dubna bude vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin Letenský tunel z důvodu údržby technologie a mytí tunelu uzavřen.

V Chodovské ulici je omezena doprava

23. dubna 2019 ve 12:20

Od dnešního dne do 14. června bude plynárenská společnost provádět stavební úpravy páteřního plynovodu v Chodovské ulici.

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru