dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice
Ostrůvek tramvajové zastávky Libeňský zámek a za ním vjezd do ulice Stejskalova ze Zenklovy. Foto (4x): Jan Puci

Už stovky lidí v Libni podepsaly petici proti jednosměrnému provozu Stejskalovy ulice

Obyvatelé Libně protestují proti jednosměrnému provozu ve Stejskalově ulici, který byl zaveden v souvislosti s opravou Zenklovy ulice. Petici podepsalo zhruba pět stovek lidí. Dopravní problém se snaží vyřešit radnice Prahy 8, která začala jednat s Technickou správou komunikací (TSK). Proti uvedení provozu v ulici do původního režimu je pražský magistrát.

Kvůli novým tramvajovým ostrůvkům v křižovatce Zenklova x Stejskalova byla zjednosměrněna ulice Stejskalova. Tím byl obyvatelům Dolní Libně v okolí říčky Rokytky odstraněn jeden ze dvou výjezdů danou ulicí. Výjezd obyvatelům chybí, navíc se kvůli jeho absenci zahustila doprava na náměstí Dr. Václava Holého.

ulice-na-rokytce

Pohled z nám. Dr. V. Holého do ul. Na Rokytce

„Obyvatelé nyní žádají navrácení severního výjezdu z oblasti, a to formou petice, pod kterou se podepsalo už přes 500 obyvatel,” uvádí její autor a radní Prahy 8 Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).

Ulice Stejskalova byla donedávna průjezdná v obou směrech, nyní je jednosměrná směrem dovnitř oblasti. Podle magistrátu, který současný dopravní režim v ulici Zenklova povolil, není možné, aby byla ulice Stejskalova obousměrná kvůli nové organizaci křižovatky. Problém je v šířce ulice i v umístění nových semaforů. Z těchto důvodů není možné ani změna režimu – zavedení jednosměrnosti směrem ven z oblasti.

horova-namesti

Pohled z Horova náměstí do ulice U Rokytky

„Bohužel, předchozí vedení Prahy 8 se problémem nezabývalo a je proto nyní na nás, abychom se nepovedenou rekonstrukcí ulice Zenklova zabývali. S obyvateli i odborníky hledáme řešení této nešťastné situace,” říká radní pro dopravu Prahy 8 Tomáš Slabihoudek (Spojené síly).

Možným řešením by bylo vytvořit nový výjezd z oblasti otočením jednosměrnosti ulice U Rokytky. Osmá městská část požádala TSK, aby připravila projekt rekonstrukce této ulice a prověřila možnost obousměrného provozu v ulici Horovo náměstí, které by v takovém případě bylo nezbytné.

most-u-rokytky-1

Opravený most přes Rokytku

„Bohužel, žádné řešení této situace nebude jednoduché. Využití ulice Horovo náměstí k výjezdu na ulici Zenklova by vyžadovalo stavební úpravy, které se dotknou několika sítí a vyžadují zřízení nové uliční vpusti. V současnosti o této i dalších možnostech jednáme s vedením správy komunikací, která má ulici ve správě,” doplňuje předseda dopravní komise MČ Praha 8 Martin Jedlička (Spojené síly). Kdy a jak bude situace vyřešena, tak nyní není jasné.

Zenklova byla rekonstruována loni v délce 1,6 kilometru mezi Elsnicovým náměstím a Bulovkou. Vedle tramvajových kolejí a vozovky byl obnoven most přes Rokytku, vodovodní potrubí a kanalizace a zrekonstruováno bylo i veřejné osvětlení. Tramvajová trať pak byla na řadě míst nově oddělena od jízdních pruhů pro auta. Tramvaje se do ulice vrátily loni 1. září.


Mezi Výtoní a Sídlištěm Modřany nepojedou tramvaje

Včera v 09:10

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 24. února od 5 do 18 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

18. února 2019 ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

17. února 2019 v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

16. února 2019 v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Další články
Nahoru