Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Už pátým rokem bude v Praze 4 pomáhat dětem a mladistvým autobus Uličník
V ulicích Praha 4 bude i letos k vidění autobus Uličník, který nabízí mladým lidem odbornou pomoc při řešení různých problémů, a to anonymně. Foto: MČ Praha 4

Už pátým rokem bude v Praze 4 pomáhat dětem a mladistvým autobus Uličník

Také letos vyjede do ulic Prahy 4 autobus Uličník, mobilní nízkoprahový klub pro děti a dospívající. Rada městské části ve středu schválila použití účelové neinvestiční dotace hlavního města v oblasti prevence kriminality na realizaci tohoto projektu a rovněž dofinancování rozdílu mezi skutečnou cenou služby a dotací poskytnutou hlavním městem. Autobus se vrátí do osvědčených lokalit před základní školy. Informoval o tom starosta Ondřej Kubín (ODS).

„Jsem rád, že Uličník zůstane díky podpoře hlavního města a naší městské části v provozu i v letošním roce. Klub je významným projektem prevence kriminality, který nabízí mladým lidem odbornou pomoc při řešení různých problémů, a to anonymně. Děti a dospívající zde navíc mohou najít bezpečný prostor, kde si mohou hrát i popovídat,“ sdělil Kubín. 

Mobilní nízkoprahový klub bude letos v provozu od března, a to ve středu u Základní školy Poláčkova a Základní školy Jílovská od 13 do 18 hodin, střídavě v lichý a sudý týden, a v pondělí v lokalitě Ohradní. 

„Uličník snižuje rizika dospívání, poskytuje informace, nabízí smysluplné trávení volného času a v neposlední řadě také pomáhá dospívajícím s konkrétními problémy a může korigovat naučené rizikové chování,“ uvedla zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS), která Uličník pro městskou část objevila v roce 2019. 

Autobus Uličník je místem, kde si mohou děti a mládež najít nové kamarády, vyzkoušet si nové zájmy a rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Najdou zde i pomoc při řešení svých problémů. Uličník se podle Michkové snaží být co nejvíce přístupný všem dětem a mládeži bez ohledu na jejich sociální nebo ekonomické zázemí, proto zde není nutné platit žádné poplatky, všechny aktivity jsou zdarma. 

V Praze 4 klub v autobusu působí úspěšně už několik let, poprvé vyrazil do ulic městské části v roce 2020. V loňském roce ho navštívilo 220 dětí, mnohé opakovaně. Jedná se o jeden ze dvou mobilních klubů pro děti a mládež v autobusu na území celé Prahy. Oba autobusy provozuje organizace R-mosty. 


Autor: Lucie Rychlá

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Dnes v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Dnes v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Den Země na Roztylském náměstí

Dnes v 08:51

Praha 4 zve na oslavy Dne Země ve středu 24. dubna.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Komentovaná vycházka po Praze 10

Včera v 18:45

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby.

Corgi Race Cup v Praze 4

Včera v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Včera v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

14. dubna 2024 v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

14. dubna 2024 v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

14. dubna 2024 v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Další články
Nahoru