dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Už jste byli v Muzeu pražského vodárenství? Vstupenky můžete koupit online
Podolská vodárna. Foto: archiv

Už jste byli v Muzeu pražského vodárenství? Vstupenky můžete koupit online

Každý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, v květnu to bude třináctého, můžete navštívit expozici Muzea pražského vodárenství v Praze 4 – Podolí v prostorách Úpravny vody Podolí.

Uvidíte chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od 12. století až po současné zásobování Prahy vodou, zajímavé exponáty, jako například část hradního vodovodu z doby Rudolfa II., nebo unikátní sbírku vodoměrů.

vodarna-podoli-1-nahled V rámci zážitkové turistiky budete provedeni prostorem vodárny, seznámíte se s funkcí a postupem úpravy surové vody v hale čiřičů, nahlédnete do filtrační haly, tzv. Engelovy katedrály a určitě si nenecháte ujít panoramatický výhled na Prahu z vodárenské věže, kterým budete odměněni za výstup osmi pater.

vodarna-podoli-3-nahled Prohlídka vyžaduje určitou tělesnou zdatnost a není bezbariérová.

Termíny prohlídek jsou čtvrtek od 13:00, 15:00, 17:00 hodin a každá druhá sobota v měsíci od 11:00 a 13:00 hodin

Vstupenky si můžete koupit zde.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

Dnes v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru