dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Už jste byli v Muzeu pražského vodárenství? Vstupenky můžete koupit online
Podolská vodárna. Foto: archiv

Už jste byli v Muzeu pražského vodárenství? Vstupenky můžete koupit online

Každý čtvrtek a druhou sobotu v měsíci, v květnu to bude třináctého, můžete navštívit expozici Muzea pražského vodárenství v Praze 4 – Podolí v prostorách Úpravny vody Podolí.

Uvidíte chronologické členění historického vývoje pražského vodárenství od 12. století až po současné zásobování Prahy vodou, zajímavé exponáty, jako například část hradního vodovodu z doby Rudolfa II., nebo unikátní sbírku vodoměrů.

vodarna-podoli-1-nahled V rámci zážitkové turistiky budete provedeni prostorem vodárny, seznámíte se s funkcí a postupem úpravy surové vody v hale čiřičů, nahlédnete do filtrační haly, tzv. Engelovy katedrály a určitě si nenecháte ujít panoramatický výhled na Prahu z vodárenské věže, kterým budete odměněni za výstup osmi pater.

vodarna-podoli-3-nahled Prohlídka vyžaduje určitou tělesnou zdatnost a není bezbariérová.

Termíny prohlídek jsou čtvrtek od 13:00, 15:00, 17:00 hodin a každá druhá sobota v měsíci od 11:00 a 13:00 hodin

Vstupenky si můžete koupit zde.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru