dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Už jsem řekl, po žních nejdeš k Turkovi, ale do Hostivaře. Toulcův dvůr láká na dožínky
Toulcův dvůr připravil stylové dožínky. Foto: archiv

Už jsem řekl, po žních nejdeš k Turkovi, ale do Hostivaře. Toulcův dvůr láká na dožínky

Dožínky byly slavností spojenou s radovánkami na počest ukončení žní, při kterých se čeleď veselila na účet hospodáře. Přestože tato tradice pochází už od dob Slovanů, dochovala se až do dnes. V duchu středověku a za účasti Karla IV. proběhne i v sobotu 10. září na Toulcově dvoře v Praze – Hostivaři.

Pokud byste chtěli okusit atmosféru pravých dožínek, určitě navštivte Toulcův dvůr – středisko ekologické výchovy v Praze. V rámci dožínek se tam setkáte s množstvím různých prodejců rodinných farem, řemesly a tradicemi. Zábava bude připravena i pro ty nejmenší a nebude chybět dožínkové jídlo a pití.

Letošní dožínky budou probíhat v duchu středověku. Středověk a Karel IV. je totiž s Toulcovým dvorem úzce spjat a to první dochovanou písemnou zmínkou. Ta o dvoru pochází právě z dob jeho vlády.

Návštěvníky čeká nejen cimbálová muzika, středověká kapela, či vystoupení folklórnic Evy a Dany, ale i dětská divadélka nebo vystoupení dětských lidových souborů.

„Připravena bude i spousta dílniček a ukázky středověkých řemesel, kde budete moci nahlédnout například pod ruky ševce, švadleny nebo písaře, který vám ukáže, jak se kdysi psalo husím brkem,“ zve na akci Marie Moravcová, koordinátorka veřejných akcí na Toulcově dvoře.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru