dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Už ani nedoufal: Vrátil se mu ukradený violon v hodnotě deseti miliónů korun
Violon je historické označení pro kontrabas v době renesance, manýrismu, baroka a klasicismu. Tento nástroj je z 15. století. Foto: Policie ČR

Už ani nedoufal: Vrátil se mu ukradený violon v hodnotě deseti miliónů korun

Kriminalisté z šestého oddělení druhého policejního obvodu se od května loňského roku zabývají případem krádeže hudebního nástroje ze zaparkovaného vozidla. Konkrétně se jednalo o violon vyrobený v období 15. století, který si majitel prvotně vyčíslil na částku zhruba jeden milion eur.

I přesto, že se kriminalisté od začátku neměli „čeho chytit“, začali na případu pracovat a po několika měsících se jim mravenčí práce vyplatila. Z několika podezřelých si totiž vytipovali muže, kterého koncem roku se souhlasem státního zástupce zadrželi.

Při výslechu se ke krádeži doznal, nicméně během té doby již odcizený instrument poslat „o dům dál“. Podle zjištěných informací se nejednalo o krádež na zakázku, ale o náhodnou pouliční krádež. O skutečné hodnotě nástroje však obviněný neměl ani ponětí.

„Kriminalisté šestačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. V případě pravomocného odsouzení mu za tyto delikty hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi, a to zejména s ohledem na výši způsobené škody,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Předběžné výsledky znalce v oboru totiž hodnotu historického nástroje určily na deset milionů korun.

V oblasti kriminality se navíc nejedná o žádného začátečníka. V minulosti byl již čtyřiadvacetkrát soudně trestán za různé, převážně však majetkové trestné činy.

Tímto ale případ pro kriminalisty neskončil. Jejich úkolem totiž bylo vypátrat nejen pachatele, ale také samotný hudební nástroj. I v tomto ohledu byli kriminalisté úspěšní a nástroj se jim, s pomocí obviněného, podařilo v polovině ledna letošního roku dohledat a zajistit. Dnes ho proto kriminalisté mohli předat šťastnému majiteli.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru