dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Přes 150 běženců zajistila v Praze cizinecká policie. Více jich má už jen Jižní Morava
Běženci z Afghánistánu. Foto: Policie ČR

Přes 150 běženců zajistila v Praze cizinecká policie. Více jich má už jen Jižní Morava

Cizinecká policie zajistila od uplynulého pátku 91 nelegálních migrantů, což je dosavadní rekord. Od poloviny června se celkový počet běženců vyšplhal na číslo 707. Policisté zjistili za posledních sedm dní 184 migrantů na celém území České republiky, což odpovídá dennímu průměru 26 běženců.

„Nejvíce zajištěných cizinců v počtu 296 evidujeme na Jižní Moravě, konkrétně v Brně a Břeclavi. Následně 151 běženců v Praze, 80 pak v Ústí nad Labem, v Pardubicích 68 a dalších 65 se Středočeském kraji,“ uvedla tisková mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová Kateřina Rendlová.

Skladba státních příslušností se na prvních třech místech nadále nemění – na prvním místě jsou státní příslušníci Sýrie (375), druzí jsou Afghánci (123), třetí občané Iráku (47) a na čtvrtém místě pak Pákistánci (38). K dnešnímu dni je v záchytných zařízeních pro cizince umístěno 492 osob.
 
Za prvních 6 měsíců loňského roku zjistili policisté na našem území 2 028 nelegálních migrantů. Za shodné období tohoto roku už ovšem číslo překročilo hranicí tří tisíc migrantů – přesně 3 018 cizinců, což představuje nárůst o 48 %.


Další články
Nahoru