dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Útoky opilců na uniformy: policista se solí v očích, strážník s rozbitým foťákem
Policistovi oči zasáhla kuchyňská sůl. Ilustrační foto: sxc.hu

Útoky opilců na uniformy: policista se solí v očích, strážník s rozbitým foťákem

Na konci minulého týdne v pozdních večerních hodinách devatenáctiletý mladík napadl policistu. Útočník nejdříve přistoupil k hlídkujícímu policistovi, chytl jej za rameno a při tom v ruce svíral otevřenou lahvičku s neznámou látkou.

Vzápětí však z ničeho nic prudkým pohybem hodil lahvičku na policistu, přičemž celý její obsah zasáhl jeho obličej a především oči. Po napadení pak začal z místa utíkat pryč.

Druhý policista devatenáctiletého mladíka přemohl a předvedl na služebnu. Tam se zjistilo, že v lahvičce je kuchyňská sůl. Napadený policista musel být ošetřen lékařem. „Za trestný čin násilí proti úřední osobě hrozí muži trest odnětí svobody v délce až čtyř let,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Angličan udeřil strážníka

Napadení se nevyhnula tento týden ani městská policie. V úterý večer totiž napadl opilý, anglicky hovořící muž, strážníka, který fotil přestupek auta v Ševčíkově ulici na Žižkově.

Opilec do strážníka zezadu z ničeho nic strčil a poté ho uhodil rukou do krku. Druhým úderem mu vyrazil fotoaparát z ruky, který se po dopadu na zem rozbil. „Protože muž byl dále agresivní, strážníci mu nasadili služební pouta. Celou věc si na místě převzala přivolaná hlídka Policie ČR k dalšímu opatření,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru