dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražské krimi

Útočník ohrožoval rodinu nožem. Na místo jel vyjednavač

V Řevnické ulici, v bytě na Vinohradech, ohrožoval sedmadvacetiletý muž rodinné příslušníky nožem. Na místo proto vyjeli policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří neprodleně po příjezdu vyvedli všechny ohrožené osoby z bytu. Už v tu chvíli ale museli policisté čelit napadení, když se je snažil zmatený muž zasáhnout na chodbě domu nožem.

Potom utekl zpět do bytu, kde se v jednom z pokojů zabarikádoval. Při tom vyhrožoval, že nůž použije proti sobě samému. Pro vyřešení situace přijel na místo incidentu vyjednavač, který se snažil muže přesvědčit, aby vyšel z pokoje a vzdal se policistům. Útočník, česky hovořící muž, byl značně rozčilený, chvílemi až agresivní, a to zřejmě proto, že se jednalo o konzumenta omamných a psychotropních látek, který si údajně nedlouho před událostí drogu aplikoval.

Najednou začal odhazovat nábytek od vstupních dveří do pokoje, policisté pohotovostní jednotky použili taser, kterým agresora znehybnili, a tím mu zabránili v dalším případném napadání.

Podle mluvčího policie Tomáše Hulana tato situace zaměstnala na tři desítky policistů, strážníků a záchranářů po dobu jedné a půl hodiny. Během zákroku bylo totiž například nutné uzavřít celou Řevnickou ulici jak pro vozidla, tak pro chodce, což zajišťovali policisté speciální pořádkové jednotky.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru