dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Útočil na ženy vodou z konvice, jednu opařil. Druhá napadená byla těhotná
Ilustrační foto: archiv

Útočil na ženy vodou z konvice, jednu opařil. Druhá napadená byla těhotná

V pondělí krátce po poledni neznámý muž na ulici Přecechtělova na sídlišti Velká Ohrada polil dívku vařící vodou a poté z místa utekl. Poškozená musela být vzhledem k rozsáhlému poranění převezena do nemocnice.

Při prošetřování případu se zjistilo, že to není jediný útok tohoto muže, jelikož se chvíli poté na stejném sídlišti pokusil opařit další ženu. Voda ale naštěstí v konvici už vychladla, druhé ženě se tak nic nestalo.

„Otřesný je na tom fakt, že jako druhou oběť si vybral těhotnou dívku. A právě s touto druhou obětí by kriminalisté potřebovali mluvit, proto touto cestou prosíme, aby se ozvala na linku 158,“ sdělila mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Dva dny po události již kriminalisté z druhého policejního obvodu podezřelého muže v místě jeho zaměstnání zadrželi. Velkou měrou k jeho dopadení přispěli i známí poškozené, kteří kriminalistům předali důležité poznatky k osobě podezřelého.  

Detektivové již jednatřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestného činu výtržnictví a těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Muž je stíhán vazebně a v případě pravomocného odsouzení mu za tyto delikty hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

„Kriminalisté z počátku pracovali i s verzí, že se jedná o mstu. Později ale zjistili, že chtěl muž na sebe tímto jednáním upoutat pozornost,“ dodala Martínková.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru