dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražské krimi

Usvědčilo ji ucho, nejstarší dealerka pervitinu uniká. Poznáváte tuto seniorku?

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají od roku 2006 po dnes pětašedesátileté Anežce Tepperové. Ta do svých padesáti let žila řádným životem. Avšak po dovršení zmiňovaného věku sklouzla na scestí.

„Nejprve se věnovala majetkové trestné činnosti v podobě vykrádání bytů, domů, sklepů a dalších nemovitostí, kdy na to nebyla sama. Avšak posléze policisté jejího parťáka zadrželi a ten skončil za mřížemi,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
 
Proto hledala další „obor“, ve kterém by mohla, jakožto osamocená žena v letech, působit. A netrvalo dlouho a našla.
 
Přibližně ve čtyřiapadesáti letech se začala věnovat distribuci pervitinu. Pro tuto trestnou činnost ji následně zadrželi kriminalisté prvního policejního obvodu.
 
Hledaná posléze stanula před soudem, kde byla za trestný či nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy odsouzena k šestiletému, nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
 
„Specifické na tomto odsouzení bylo několik věcí. Jednak se v té době jednalo o nejstarší odsouzenou dealerku drog. Za druhé, byla žena k trestu odnětí svobody odsouzena, krom jiných důkazů, i na základě otisků. Avšak nikoliv otisků prstů, jak by se nabízelo, ale na základě otisku ucha,“ pokračoval Hulan.
 
V té době se jednalo, jestli ne o první, tak určitě o jeden z prvních případů, kde byl využit k usvědčení pachatele tento důkaz.

teperova-anezka-drogy

A. Tepperová v roce 2002. Foto: Policie ČR

„Jelikož ale pětašedesátiletá žena dodnes nenastoupila zmiňovaný výkon trestu, a doslova se po ní slehla zem, uvažují příslušné úřady nad tím, že by jí prohlásili za mrtvou. Další argumenty pro tento krok jsou například, že si hledaná dodnes nepožádala o přiřčení důchodu, nebo jiných sociálních dávek, nebo že od roku 2006 do této doby neplatí sociální a zdravotní pojištění,“ sdělil policejní mluvčí.
 
S tímto krokem se ale ne úplně ztotožňují kriminalisté. Ti totiž disponují informacemi, že seniorka byla třemi roky viděna důvěryhodným svědkem. Ten ale v tu chvíli netušil, že je žena hledaná. Navíc se detektivové důvodně domnívají, že žena žije pod jinou identitou na základě padělaných, nebo odcizených dokladů.
 
S ohledem na tyto informace prosí kriminalisté o pomoc při pátrání po seniorce širokou veřejnost. „Pokud někdo tušíte, kde momentálně seniorka přebývá, nebo kde a v jaké společnosti se pohybuje, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158. Za případnou pomoc předem děkujeme,“ dodal Hulan.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru