dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Ústavní soud se nebude zabývat stížností na zamítnutí žaloby na modré zóny
Modré zóny v Praze. Ilustrační foto: archiv

Ústavní soud se nebude zabývat stížností na zamítnutí žaloby na modré zóny

Ústavní soud (ÚS) se odmítl zabývat ústavní stížností podanou advokátem Ondřejem Pecákem proti rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) a Městského soudu v Praze (MSP), které zamítly žalobu na zrušení parkovacích zón v Praze.

„ÚS v usnesení deklaroval, že návrh stěžovatele je zjevně neopodstatněný, neboť je zřejmé, že k porušení jeho ústavně zaručených práv nedošlo a v postupu NSS a MSP nenalezl chyby,“ uvedl magistrát v tiskové zprávě.

Advokát loni avizoval, že podá na hlavní město hromadnou žalobu, kterou chtěl docílit zrušení zón placeného stání, a vyzýval v médiích veřejnost, aby se připojila. Argumentoval tím, že podle něj nemají parkovací zóny oporu v zákoně o pozemních komunikacích.

Zákon sice umožňuje obcím zřídit si parkovací zóny, avšak musí existovat reálná potřeba. A podle Pecáka tato potřeba vznikla jen na určitých místech, nikoli na tak velké ploše, jakou nové zóny zahrnují.

Pecák podal žalobu loni v říjnu s tím, že zákon o pozemních komunikacích umožňuje obcím zřídit si parkovací zóny, avšak podle něj musí existovat reálná potřeba. Podle Pecáka potřeba vznikla na několik místech, nikoliv na většině území. K hromadné žalobě se připojilo 39 lidí.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru