dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Úspornější zadávání veřejných zakázek

Pražští radní dnes souhlasili s návrhem pravidel centralizovaného zadávání veřejných zakázek v resortu hlavního města a se změnami zřizovacích listin příspěvkových organizací zřízených Prahou. 

V minulém roce již proběhlo pilotní ověření tohoto procesu pro vybrané příspěvkové organizace. Testován byl nákup mobilních telekomunikačních služeb, pořízení dodávek energetických komodit a pojištění majetku.

Využito přitom bylo elektronických aukcí i komoditních burz. Tyto zkušenosti ukázaly optimální varianty pro konkrétní nakupované druhy zboží.

V návaznosti na přijetí pravidel centralizovaného zadávání Praha v nejbližší době zadá veřejnou zakázku na dodávku elektřiny a plynu pro Magistrát hl. m. Prahy a organizace zřizované městem. Touto formou nákupu budou komodity zajištěny pro téměř 200 pražských organizací včetně škol nebo Městské policie hl. m. Prahy. Úspora by mohla dosáhnout až 30 % z běžně dostupných cen na trhu. Do nového systému se mohou připojit také městské části společně se svými organizacemi.

„Cílem veřejné zakázky je zajištění transparentního, ekonomicky výhodného a flexibilního nákupu elektřiny a plynu pro město a s ním spojené organizace,“ řekl Lukáš Manhart.

Pravidla pro centralizované zadávání veřejných zakázek přesně určují základní postupy procesu, nastavení zapojení města, organizací i městských částí nebo stanovení pozice Rady hl. m. Prahy jako výkonného orgánu zřizovatele.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru