dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Úspěšná aukce bytů na Novoměstské radnici, Praha 2 vydražila 12 bytů za téměř 102 milionů
Aukce bytů probíhala v jednom z historických sálů Novoměstské radnice. Foto: kla

Úspěšná aukce bytů na Novoměstské radnici, Praha 2 vydražila 12 bytů za téměř 102 milionů

Radnice Prahy 2 v pondělní veřejné aukci prodala soukromníkům 12 bytů ve své správě za celkem 101,85 milionu korun. Aukce se zúčastnily stovky lidí.

Čtyři byty byly na adrese Čelakovského sady 432/12, dva na Masarykově nábřeží 2014/2, další dva byty na Sokolské 1805/26, tři byty byly z Rubešovy ulice 41/1 a jeden byt na náměstí Míru 1220/3.

„Celkově jsme s průběhem včerejší aukce velmi spokojeni, zájem byl velký. Zúčastnily se stovky lidí, prodaly se všechny byty, a to minimálně za dvojnásobek vyvolávací ceny,“ uvedl Michael Grundler, místostarosta Prahy 2 pro oblast správy majetku.

Nejdražší byt na Masarykové nábřeží přinesl do pokladny městské části 18,3 milionu korun, za nejlevnější v Rubešově ulici zaplatil kupec 4,35 milionu. Radnice byty formou veřejné dražby privatizovala už loni v září, kdy odprodala osm jednotek.

„V pořádání prodeje volných bytů formou aukce v prostoru historického sálu Novoměstské radnice budeme pokračovat, ještě během letošního roku se uskuteční další,“ dodal Grundler. Celkem chce letos radnice odprodat 45 bytů.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru