dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Úspěch předsedkyně pražských zastupitelů ODS, Udženija bude krýt záda předsedovi Fialovi
Nová 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Foto: Jindřich Dvořák

Úspěch předsedkyně pražských zastupitelů ODS, Udženija bude krýt záda předsedovi Fialovi

Občanská demokratická strana si dnes zvolila v Ostravě nové vedení. Petr Fiala, který neměl protikandidáta, podle očekávání už dopoledne obhájil post předsedy. Krýt záda mu bude předsedkyně klubu pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija, která se stala novou 1. místopředsedkyní strany.

Udženija byla zvolena už v prvním kole volby. Získala 239 hlasů ze 464. Porazila dosavadního prvního místopředsedu, europoslance Jana Zahradila, který získal 113 hlasů, a také senátora Miloše Vystrčila. Toho podpořilo 109 delegátů.

„První místopředseda má být první na barikádách. Ti, co mne znají, vědí, že se barikád rozhodně nebojím. Bojujme za svobodu, bojujme za ODS. Říkám důrazně: Podnikatel není sprosté slovo. Soukromé vlastnictví není sprosté slovo. Zisk, úspěch a motivace nejsou sprostá slova. Nestyďte se za to, že něco umíte. Buďte hrdí na to, že jste něco dokázali. A neberte ohled na ty závistivé, kteří v životě ničeho nedosáhli,“ řekla Alexandra Udženija.

Přímo v jednací síni se kandidatury vzdal starosta obce Líbeznice u Prahy Martin Kupka. Uvedl, že se chce soustředit na vedení středočeské kandidátky ODS do podzimních krajských voleb. Ucházel se nicméně o funkci řadového místopředsedy, do které byl zvolen, dostal 343 hlasů.

Mezi členy předsednictva ODS byli v prvním kole zvoleni také Evžen Tošenovský (318 hlasů), Miloš Vystrčil (306 hlasů) a Drahomíra Miklošová (271 hlasů).


Další články
Nahoru