Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zdraví

Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst

19. 9. 2022
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Adámek, který v důsledku vzácného propojení žilního a tepenného oběhu v mozku trpí onemocněním odborně zvaným cévní malformace.

„Příběh rodiny malého Adámka se začal psát v okamžiku, kdy lékaři chlapečkovi diagnostikovali toto život ohrožující onemocnění. Chlapec musel ihned podstoupit operaci, bez které by zemřel. Vzhledem k následnému masivnímu krvácení do mozku, které není u takového onemocnění ničím neobvyklým, absolvoval další operace. Lékaři s nejistou prognózou dalšího vývoje o Adámkův život bojovali dlouhé dva měsíce, ale vše nakonec dopadlo dobře. Chlapce nyní čeká fyzicky a finančně hodně náročná rehabilitace,“ popisuje v krátkosti osud rodiny tváře Podzimních Srdíčkových dnů 2022 ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Jelikož rehabilitace potřebné ke zlepšení kvality Adámkova života jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny buď částečně, nebo vůbec, rozhodla se obecně prospěšná organizace Život dětem pomoci v rámci své tradiční sbírkové akce Srdíčkové dny.

„Pomoci Adámkovi a dalším vážně nemocným dětem na jejich těžké cestě životem můžete zakoupením magnetek se zvířátky, různobarevných propisovacích tužek a přívěskům ke klíčům s baterkou. Pokud v ulicích svého města nepotkáte naše dobrovolníky, můžete pomoci koupí zmíněných předmětů v e-shopu Života dětem na www.zivotdetem.cz,“ doplňuje Maria Křepelková ze sbírku pořádající organizace Život dětem.

Sbírka probíhá rovněž na webové stránce www.srdickovedny.cz, kde je možné si zakoupit virtuálně srdíčko nebo obrázek se zvířátky. Přispět lze i zasláním DMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777, nebo zaslání příspěvku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234.

„Všem, kterým není osud nemocných dětí lhostejný, a kteří se rozhodnou v této ekonomicky nelehké době přispět, Život dětem srdečně děkuje,“ uzavírá za organizaci Život dětem její ředitelka Maria Křepelková.

V případě zájmu o doplňující informace či rozhovory s zástupci pořadatelů sbírkové akce nás neváhejte kontaktovat. Jménem obecně prospěšné organizace Život dětem vám děkujeme, že ve svých médiích této charitativní akci věnujete prostor.


Autor: puc

Vánoce v nemocnici. Hasiči pořádají sbírku pro děti

9. listopadu 2023 v 15:29

Od neděle 12. listopadu do středy 6. prosince pořádají cholupičtí hasiči Vánoční sbírku. Je určena jednak dětem, které stráví nadcházející svátky v nemocnici, a také osamělým seniorům.

Týdne zodpovědného hraní se zaměří na osvětu, prevenci a možnosti léčby

6. listopadu 2023 v 09:16

Projekt Zodpovědné hraní od 6. do 12. listopadu pořádá již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní, který si klade za cíl informovat co největší množství lidí o tom, jak udržet hraní pod kontrolou. Na programu se již tradičně podílí partneři projektu, adiktologická centra a odborníci....

Praha 14: Den zdraví na Poliklinice Parník

12. října 2023 ve 12:15

Praha 14 pořádá ve čtvrtek 19. října na Poliklinice Parník Den zdraví. Služby odborníků budou poskytnuty zdarma a můžete si nechat změřit tlak, hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi. 

Praha 4: Den zdraví u Arkád

9. října 2023 ve 13:22

V sobotu 21. října se od 10 hodin v Konferenčním centru City v Praze 4 u Arkád koná Den zdraví. Čeká na vás den plný pohybu, dobrého jídla, odborného poradenství a zajímavých přednášek.

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

7. června 2023 ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

7. června 2023 v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Praha 18 zve na Den zdraví. Co chystají organizátoři?

12. března 2023 v 10:12

V obřadní síni radnice Prahy 18 se koná ve středu 5. dubna Den zdraví. Nabídne měření tlaku a tepu, hladiny cukru v krvi, cholesterolu nebo očního tlaku.

Další články
Nahoru