dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská kultura

Uskuteční se křest knihy Sólo pro soprán: o ženách v české politice

Ve středu 23. listopadu se bude v pražské kavárně Langhans konat křest knihy Sólo pro soprán – o ženách v české politice. Kniha autorek Marty Vohlídalové, Hany Maříkové, Marie Čermákové a Romany Volejníčkové přispívá k diskusi o podmínkách a okolnostech politické participace žen v ČR.

Analytickou část knihy doplňuje třináct vybraných rozhovorů s předními političkami, které přinášejí neobvykle otevřenou výpověď o tom, jak se žije ženám v české politice a co obnáší snaha prosadit se v této oblasti. Kromě toho tyto rozhovory zprostředkovávají čtenářům a čtenářkám osobní zkušenosti političek s vrcholovou politikou a představují jejich názory, reflexe a životní příběhy v celé své komplexnosti.

Události posledních let, stejně jako poslední volby do poslanecké sněmovny i volby komunální, daly vyniknout řadě výrazných ženských politických osobností, jakými jsou například Věra Jourová, Kateřina Valachová, Michaela Marsková, Adriana Krnáčová či Helena Válková.

politicky-nahled „Na první pohled by se tak mohlo zdát, že si v tomto ohledu vedeme dobře a že se postavení žen v české politice po letech minulých, kdy jsme byli zvyklí vídat ženy opravdu zřídka, výrazně zlepšuje. Nenechme se zmýlit. Zastoupení žen v české politice zůstává velmi nízké,“ říká spoluautorka publikace Marta Vohlídalová z Národního kontaktního centra – gender a věda Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

Na vítání knihy promluví kromě autorek také Jana Smiggels Kavková, ředitelka Fóra 50 %, a setkat se budete moci s některými z političek, které poskytly rozhovor do knihy. Účast přislíbily a o svých vlastních zkušenostech promluví paní poslankyně Helena Válková, Soňa Marková, paní senátorka Ivana Cabrnochová a paní ministryně Michaela Marksová.

Kde: Langhans – centrum Člověka v tísni, Vodičkova ul. 707/37, Praha 1

Kdy: 19 hodin

Po křtu bude kniha k dispozici online v pdf na tomto odkazu: http://www.soc.cas.cz/publikace/solo-pro-sopran-o-zenach-v-ceske-politice


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru