Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení

Ušijte si sami a nakupte všechno na jednom místě

Také se vám stává, že jdete do obchodu s oblečením, ale odcházíte s prázdnou? Současná móda vám nesedne, a když už, tak je to vyrobeno z nepříjemného materiálu? Pokud jste zruční a umíte šít, můžete si své oblečení vyrobit sami. Problémem může být to, že ne každý obchod disponuje vším, co potřebujete. Látky, speciální nitě, jehly do šicích strojů, krajky či různé jiné ozdoby… to může znamenat návštěvu několika různých obchodů.

 

bubulakovo-cz-dreveny-knoflik-heart-busch

Zdroj foto: Bubulakovo.cz

Látky

Bez kvalitní látky byste žádné oblečení neušili. A že je z čeho vybírat! Na léto si můžete zvolit lehké materiály, jako je prodyšná dvojitá gázovina, která se hodí zejména na letní šaty a košile. Ušít si můžete ale také vlastní džíny, protože kvalitní e-shop nabízí také džínovinu. Pokud se šití opravdu nebojíte, možná, že budete chtít ušít svůj vlastní kabát – i kvalitní kabátovina by totiž měla být součástí obchodu s látkami. A samozřejmě látky bavlněné, lněné, teplákovina, umělá kůže a spousta dalších. Na své oblečení si můžete vybrat vše, co potřebujete.

Šicí potřeby

Kromě samotné látky bude zapotřebí také spousta šicích potřeb. Pokud navštívíte kamennou prodejnu, máte obvykle problém s tím, že látky se prodávají v jiných obchodech, než šicí potřeby. Mnohem efektivnější a mnohem méně časově náročné je navštívit jeden obchod a tam si vše koupit – jehly, zipy, druky, knoflíky, nitě, nůžky, paspulky a spousta dalšího.

Ozdoby

V sortimentu kvalitního obchodu by kromě klasické textilní galanterie mělo být dostupné také něco, čím si výsledný oděv (nebo například vlastní ubrus) ozdobíte. Může jít o různé bambule a bambulky, flitry, krajky a spousta dalšího.

Všechno na jednom místě

Pro zručné hospodyňky existuje místo, kde mohou nakoupit z pohodlí domova. Všechny potřeby na šití jsou zde dostupné a vybírat si můžete z celé spousty variant. Bubulakovo je e-shop, který nabízí přehledně všechny možné výrobky, které budete na svou práci potřebovat. Obvyklé i neobvyklé látky, včetně džínoviny, látky na kabát nebo dvojité gázoviny. Kromě toho také druhy, různé bambulky, flitry, knoflíky a karabinky, nitě, nůžky, paspulky a další.


Den zdraví 2022

Včera v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Pozor na záměnu plicních nemocí s postcovidovým syndromem, varují pneumologové

12. září 2022 v 11:08

Za potížemi s dýcháním nemusí být vždy postcovidový syndrom– varují plicní lékaři. Poslední dva roky jim do ordinací chodí pacienti, u nichž došlo k záměně vážné plicní choroby, jakou je například idiopatická plicní fibróza (IPF), za postcovidový syndrom. Člověka, který přijde k lékaři s potížemi...

Další články
Nahoru