dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Usedněte do Rybáků, Šlechtična vás odveze na Audienci u Karla I.
Šlechtična v akci. Foto: P. Paprika / Wikimedia Commons

Usedněte do Rybáků, Šlechtična vás odveze na Audienci u Karla I.

Tuto sobotu 25. dubna vyjede z železniční stanice v Braníku parní vlak v čele s lokomotivou „Šlechtična“. Historická souprava odveze zájemce na tradiční oslavy Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem. Z Brandýsa nad Labem můžou zájemci pokračovat vyhlídkovým vlakem přes Neratovice až do Mělníka a zpět.

Parní vlak odjíždí z Prahy-Braníka v 7:31 a pojede po trase přes Prahu-Vršovice, Prahu hl.n., Prahu-Vysočany a Neratovic. Vlak bude sestaven z historických osobních vozů „Rybák s dřevěnými lavicemi“, podvozkových vozů „Bai“ z 50. let minulého století a bufetového vozu. V jeho čele pojede známá parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“.

Jízdenka z Prahy do Brandýsa a zpět stojí dospělé cestující 280 korun, za vyhlídkovou jízdu z Brandýsa do Mělníka a zpět zaplatí 200 korun. Děti od 6 do 15 let mají poloviční slevu, děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. V prodeji jsou také jednosměrné jízdenky Praha – Brandýs nad Labem za 240 korun a úsekové jízdenky z Neratovic do Brandýsa nebo Mělníka za 60 korun.

Každý, kdo si koupí jízdenku na parní vlak v předprodeji, obdrží zdarma místenku. Předprodej je zajištěn v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží i v železniční stanici Praha-Braník.

Program oslav v Brandýse nad Labem v sobotu 25. dubna
•    9:30 – vlakové nádraží: Příjezd parního vlaku do Brandýsa nad Labem.
•    11:00 – zámecká zahrada: Slavnostní nástup vojenských historických jednotek k Audienci u císaře Karla I., doprovází Ústřední hudba Armády ČR
•    12:00 – průvod do Staré Boleslavi
•    12:30 – chrám Nanebevzetí Panny Marie: Audienční Mše svatá u Palladia země české a relikvie blaholsaveného Karla I.
•    15:00 a 18:00 – zámecká zahrada: Rudolfinské slavnosti – Bitva o Brandýs 1632, Vojensko-historický program, účinkují tradiční vojenské regimenty
•    16:30 – vlakové nádraží: odjezd parního vlaku do Prahy-Braníka
•    19:00 – chrám Nanebevzetí Panny Marie: Audienční koncert

parni-vlak-duben-2015

parni-vlak-duben-2015-jizdne


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru