dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Usedněte do Rybáků, Šlechtična vás odveze na Audienci u Karla I.
Šlechtična v akci. Foto: P. Paprika / Wikimedia Commons

Usedněte do Rybáků, Šlechtična vás odveze na Audienci u Karla I.

Tuto sobotu 25. dubna vyjede z železniční stanice v Braníku parní vlak v čele s lokomotivou „Šlechtična“. Historická souprava odveze zájemce na tradiční oslavy Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem. Z Brandýsa nad Labem můžou zájemci pokračovat vyhlídkovým vlakem přes Neratovice až do Mělníka a zpět.

Parní vlak odjíždí z Prahy-Braníka v 7:31 a pojede po trase přes Prahu-Vršovice, Prahu hl.n., Prahu-Vysočany a Neratovic. Vlak bude sestaven z historických osobních vozů „Rybák s dřevěnými lavicemi“, podvozkových vozů „Bai“ z 50. let minulého století a bufetového vozu. V jeho čele pojede známá parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“.

Jízdenka z Prahy do Brandýsa a zpět stojí dospělé cestující 280 korun, za vyhlídkovou jízdu z Brandýsa do Mělníka a zpět zaplatí 200 korun. Děti od 6 do 15 let mají poloviční slevu, děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. V prodeji jsou také jednosměrné jízdenky Praha – Brandýs nad Labem za 240 korun a úsekové jízdenky z Neratovic do Brandýsa nebo Mělníka za 60 korun.

Každý, kdo si koupí jízdenku na parní vlak v předprodeji, obdrží zdarma místenku. Předprodej je zajištěn v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží i v železniční stanici Praha-Braník.

Program oslav v Brandýse nad Labem v sobotu 25. dubna
•    9:30 – vlakové nádraží: Příjezd parního vlaku do Brandýsa nad Labem.
•    11:00 – zámecká zahrada: Slavnostní nástup vojenských historických jednotek k Audienci u císaře Karla I., doprovází Ústřední hudba Armády ČR
•    12:00 – průvod do Staré Boleslavi
•    12:30 – chrám Nanebevzetí Panny Marie: Audienční Mše svatá u Palladia země české a relikvie blaholsaveného Karla I.
•    15:00 a 18:00 – zámecká zahrada: Rudolfinské slavnosti – Bitva o Brandýs 1632, Vojensko-historický program, účinkují tradiční vojenské regimenty
•    16:30 – vlakové nádraží: odjezd parního vlaku do Prahy-Braníka
•    19:00 – chrám Nanebevzetí Panny Marie: Audienční koncert

parni-vlak-duben-2015

parni-vlak-duben-2015-jizdne


Divadlo pro děti v Crossu: Pinocchio zdarma

Dnes ve 14:01

Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. Divadlo pro děti od 3 let v neděli 18. listopadu v Crossu.

Aspoň na víkend: Připomeňte si československé svátky

Dnes ve 13:52

Chtěli byste si připomenout významné československé svátky a ukázat svým dětem, proč jsou některé dny tak důležité? Přijďte v sobotu 17. listopadu do Nové budovy Národního muzea na akci s názvem Aspoň na víkend si připomeňte československé svátky. Nejenže využijete sváteční vstup zdarma do...

Legionářský vlak můžete vidět do neděle

Dnes ve 13:27

Jedinečný projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií, stojí na dejvickém nádraží.

Mezinárodní prodejní výstava ručně šitých sběratelských medvídků

Dnes ve 13:18

Medvídci kam se podíváš, přijďte se před vánoci potěšit, inspirovat a nakupovat krásné, ručně šité sběratelské medvídky.

Kašpárek v rohlíku slaví narozeniny na Šestce. Otevře venkovní kluziště

Dnes ve 13:14

Centrum Šestka oslavuje narozeniny a celá sobota 17. listopadu se ponese ve znamení oslavy, kterou bude provázet principál pan Kašpárek: soutěže, šarády a mnoho dalšího. 

Praha 3 zve na procházku po Žižkově

Dnes v 07:52

V doprovodu historiček umění Kateřiny Lopatové a Dany Schlaichertové se zítra můžete projít v rámci projektu Prahy 3 Žižkov známý i neznámý po památkách městské části.

Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Včera ve 14:15

Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva si letos připomínáme na několika místech v Praze. Jedna z největších připomínkových setkání se odehraje jako již tradičně na Albertově. Celou akci organizují opět studenti Univerzity Karlovy.

Sobota na Václavském náměstí: Koncert pro budoucnost 2018

Včera ve 14:08

V sobotu 17. listopadu se na Václavském náměstí od 16:30 koná Koncert pro budoucnost, který bude vyvrcholením akcí konaných v rámci Festival svobody 2018.

Korzo Národní: Obývák Václava Havla

Včera ve 14:00

Oslavte svobodu s knihou v ruce v sobotu 17. listopadu od 12 hodin. Organizátoři pozvali v rámci Korzo Národní 2018 na Náměstí Václava Havla osobnosti českého kulturního a společenského života. V příjemném domáckém prostředí, na počest prvního polistopadového prezidenta letos už počtvrté v Obýváku...

Chutě a vůně zvou Pražany na náměstí Republiky do podzimních trhů

Včera ve 13:08

Náměstí Republiky v Praze zpestří od tohoto pátku podzimní trhy. Tematicky vyzdobené náměstí provoní čerstvý chléb připravený každý den podle středověké receptury, který upečou pekaři v dobové peci přímo v prostoru tržiště. Začnou v pátek 16. a potrvají do...

Měsíc s Rychlými šípy na Staromáku

Včera v 10:13

Ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí proběhne Měsíc s Rychlými šípy. Startuje 17. listopadu, měsíc před 80. narozeninami této legendární pětky. Každou neděli až do 16. prosince bude probíhat čtení ze stínadelské trilogie, k vidění bude výstava tuctu kvalitních velkoformátových...

Národní technická knihovna zve na exkurzi zdarma

12. listopadu 2018 v 09:12

Národní technická knihovna letos slaví 300. výročí od založení knižního fondu a po celý rok 2018 nabízí mimořádné a bezplatné exkurze určené pro každého zájemce o prohlídku nejmodernější a největší technické knihovny v České republice.

Další články
Nahoru