dnes
Středa - skorojasno
2°C
zítra
Čtvrtek - snih-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
6°C
Usedlost Ladronka se promění, radnice je před dohodou s nájemcem
Usedlost Ladronka. Foto: Facebook

Usedlost Ladronka se promění, radnice je před dohodou s nájemcem

Usedlost Ladronka na Břevnově by měla v budoucnu více sloužit návštěvníkům přilehlého sportovního a rekreačního areálu. ČTK to řekl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09). Noví majitelé společnosti, která má objekt v nájmu, jsou připraveni se dohodnout s radnicí na další spolupráci a postupném zvyšování nájmu, který je nyní nastaven pro městskou část nevýhodně. Pokud se firma s Prahou 6 dohodnou, upustí od právních sporů, které spolu vedou. Žaloby na sebe vzájemně v minulosti podaly obě strany.

Usedlost má od roku 2005 v nájmu společnost Ladronka, ve které se od té doby dvakrát vyměnili majitelé. Dodatky k původní smlouvě se nájem, který platili, postupně snížil z 1,8 milionu korun ročně na 510 000. Nynější jednatelé společnosti podle Koláře sami přišli s návrhem spolupráce.

„Uznávají, že současný nájem je nesmyslně nízký a poskytují nám maximální součinnost. Jednání je diametrálně odlišné od jejich předchůdců," uvedl. Cílem je podle něj udělat z usedlosti dostupné zázemí pro okolní volnočasový areál, který slouží bruslařům, cyklistům a jako rekreační zóna. Předchozí nájemci v objektu provozovali luxusní restauraci a smluvně zakotvenou povinnost poskytovat dostupné služby návštěvníkům areálu podle starosty ignorovali.

Současné vedení Prahy 6 v březnu 2015 vypovědělo společnosti Ladronka nájemní smlouvu z důvodu neplnění smluvních povinností. Firma výpověď napadla žalobou, městská část reagovala vlastní žalobou na vyklizení nemovitosti.

Teď je radnice s novými zástupci nájemce před uzavřením dohody, na základě které chtějí navázat lepší spolupráci a právní spory ukončit. Jednou z podmínek zakotvených v návrhu dohody je postupné zvyšování nájmu na původní částku 1,8 milionu korun ročně, kterou by firma měla zaplatit v roce 2021.

Radnice má ve spolupráci s nájemcem výhledově i další plány. Chtěla by například otevřít Ladronku zimním aktivitám a vybudovat svah s umělým sněhem, kluziště či běžkařskou dráhu.

„Bílá hora je nejchladnější místo v Praze. Dokonce jsme se bavili s Kateřinou Neumannovou, která provozuje běžkařský areál dole v Chuchli, kde je naopak příliš teplo, že by se s radostí přesunula nahoru na Vypich," uvedl Kolář.

Historie usedlosti Ladronka sahá do 17. století. V 90. letech minulého století ji obývali squatteři, po přelomu tisíciletí prošla kompletní rekonstrukcí za 70 milionů korun, z nichž 50 uhradil magistrát a 20 městská část.

Následně radnice objekt pronajala. V okolí usedlosti se nachází sportovní a volnočasový areál, oblíbený zejména mezi inline bruslaři. Současné vedení Prahy 6 pracuje na návrhu rozšíření bruslařské dráhy.


Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

Včera ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Rada schválila poskytnutí dalších Kotlíkových dotací

Včera v 15:15

Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického...

Československo – země neznámá? Soutěž Prahy 9

Včera ve 12:49

Vědomostní soutěž ke 100. výročí vzniku Československé republiky s názvem Československo – země neznámá? vyhlašuje Tělocvičná jednota Sokol Prosek za podpory městské části Praha 9. Zúčastnit se jí mohou všechny generace – od dětí v základních školách po pamětníky a měli by v ní prokázat vědomosti...

Praha společně s VZP řeší problémy s dodržováním ordinační doby lékařů

Včera v 09:08

Na území hlavního města se stále častěji vyskytují problémy s dodržováním ordinační doby lékařů v ambulantní sféře. Proto bylo dohodnuto, že v období kolem svátků udělá Všeobecná zdravotní pojišťovna vše pro zajištění maximalizace dostupnosti ambulantních služeb ve svých smluvních...

Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

18. března 2018 ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

17. března 2018 ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Další články
Nahoru