Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu
Střecha Cibulky. Foto: Nadace rodiny Vlčkových

Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu

Usedlost Cibulka v pražských Košířích, která poslední desítky let chátrala, má dalšího štědrého podporovatele. Celý areál letos v dubnu koupila Nadace rodiny Vlčkových, která ho plánuje kompletně zrekonstruovat a otevřít tu Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem a také prostory pro veřejnost, například kavárnu.

Plán na obnovu celého areálu zaujal i další podporovatele. Prvním významným partnerem je společnost Wienerberger, která se rozhodla filantropický projekt podpořit tím, že daruje novou střešní krytinu Bobrovka na celý nový areál. 

Jedná se o dar v řádu milionů korun. Ve videu z podzimní akce na Cibulce toto partnerství oznamují manželé Vlčkovi s Kamilem Jeřábkem, ředitelem společnosti Wienerberger.  

„Když jsem procházel parkem a viděl tu ruinu, říkal jsem si, že si zaslouží něco mimořádného.  Věnujeme na tuto usedlost střešní krytinu Bobrovka. Jsme moc rádi, že do toho jako firma můžeme jít,“ komentuje rozhodnutí pomoci Kamil Jeřábek, ředitel společnosti Wienerberger.

„Za tento dar v řádu milionů korun moc děkujeme,“ dodává dar Ondřej Vlček, spoluzakladatel rodiny Vlčkových. 

Na Cibulce letos probíhají záchranné práce. Dělníci zchátralé budovy vyčistili a takzvaně vystojkovali, tedy podepřeli pevnými dřevěnými konstrukcemi. Zpevnili také krov. 

Rozpadající se střechy na hlavní budově a domku zahradníka dělníci nahrazují provizorní střechou, aby dovnitř nezatékalo a budovy byly v suchu do doby, než začne rekonstrukce.


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru