Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu
Střecha Cibulky. Foto: Nadace rodiny Vlčkových

Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu

Usedlost Cibulka v pražských Košířích, která poslední desítky let chátrala, má dalšího štědrého podporovatele. Celý areál letos v dubnu koupila Nadace rodiny Vlčkových, která ho plánuje kompletně zrekonstruovat a otevřít tu Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem a také prostory pro veřejnost, například kavárnu.

Plán na obnovu celého areálu zaujal i další podporovatele. Prvním významným partnerem je společnost Wienerberger, která se rozhodla filantropický projekt podpořit tím, že daruje novou střešní krytinu Bobrovka na celý nový areál. 

Jedná se o dar v řádu milionů korun. Ve videu z podzimní akce na Cibulce toto partnerství oznamují manželé Vlčkovi s Kamilem Jeřábkem, ředitelem společnosti Wienerberger.  

„Když jsem procházel parkem a viděl tu ruinu, říkal jsem si, že si zaslouží něco mimořádného.  Věnujeme na tuto usedlost střešní krytinu Bobrovka. Jsme moc rádi, že do toho jako firma můžeme jít,“ komentuje rozhodnutí pomoci Kamil Jeřábek, ředitel společnosti Wienerberger.

„Za tento dar v řádu milionů korun moc děkujeme,“ dodává dar Ondřej Vlček, spoluzakladatel rodiny Vlčkových. 

Na Cibulce letos probíhají záchranné práce. Dělníci zchátralé budovy vyčistili a takzvaně vystojkovali, tedy podepřeli pevnými dřevěnými konstrukcemi. Zpevnili také krov. 

Rozpadající se střechy na hlavní budově a domku zahradníka dělníci nahrazují provizorní střechou, aby dovnitř nezatékalo a budovy byly v suchu do doby, než začne rekonstrukce.


Autor: red

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru