Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu
Střecha Cibulky. Foto: Nadace rodiny Vlčkových

Usedlost Cibulka získá darem kompletní novou střechu

Usedlost Cibulka v pražských Košířích, která poslední desítky let chátrala, má dalšího štědrého podporovatele. Celý areál letos v dubnu koupila Nadace rodiny Vlčkových, která ho plánuje kompletně zrekonstruovat a otevřít tu Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem a také prostory pro veřejnost, například kavárnu.

Plán na obnovu celého areálu zaujal i další podporovatele. Prvním významným partnerem je společnost Wienerberger, která se rozhodla filantropický projekt podpořit tím, že daruje novou střešní krytinu Bobrovka na celý nový areál. 

Jedná se o dar v řádu milionů korun. Ve videu z podzimní akce na Cibulce toto partnerství oznamují manželé Vlčkovi s Kamilem Jeřábkem, ředitelem společnosti Wienerberger.  

„Když jsem procházel parkem a viděl tu ruinu, říkal jsem si, že si zaslouží něco mimořádného.  Věnujeme na tuto usedlost střešní krytinu Bobrovka. Jsme moc rádi, že do toho jako firma můžeme jít,“ komentuje rozhodnutí pomoci Kamil Jeřábek, ředitel společnosti Wienerberger.

„Za tento dar v řádu milionů korun moc děkujeme,“ dodává dar Ondřej Vlček, spoluzakladatel rodiny Vlčkových. 

Na Cibulce letos probíhají záchranné práce. Dělníci zchátralé budovy vyčistili a takzvaně vystojkovali, tedy podepřeli pevnými dřevěnými konstrukcemi. Zpevnili také krov. 

Rozpadající se střechy na hlavní budově a domku zahradníka dělníci nahrazují provizorní střechou, aby dovnitř nezatékalo a budovy byly v suchu do doby, než začne rekonstrukce.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Dnes ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Další články
Nahoru