Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
USAR tým se vrací z Bejrútu do Prahy, po příletu skončí v karanténě
Členové USAR týmu v uplynulých dnech prohledávali trosky v přístavu. Foto: HZS ČR

USAR tým se vrací z Bejrútu do Prahy, po příletu skončí v karanténě

Zítra se ve dvou armádních letadlech bude zpátky do Čech vracet USAR tým, který od čtvrtka 6. srpna pomáhal po ničivém výbuchu v Bejrútu.

Oba letouny nejdříve dopraví do Libanonu materiální humanitární pomoc v podobě zdravotnického materiálu, který zajišťuje Ministerstvo vnitra a Ministerstvo zahraničních věcí. Letadla budou startovat dnes v noci z letiště Kbely (letoun Casa v 02:05 a Airbus v 04:00).

„Airbus přistane v Bejrútu v 08:30 (místního času) a Casa v 09:30 (místního času). Na naložení a vyložení materiálu a osob jsou plánovány zhruba dvě hodiny,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Plánovaný přílet letounu Airbus s týmem do Prahy je v 13:20 a letounu Casa s vybavením týmu je v 17:20 opět na letiště Kbely. Po příletu bude tým okamžitě převezen do karantény a na testy covid-19.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Další články
Nahoru