dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražské krimi

Uříznuté ucho vyhodil z okna

Bohumil Vorlíček, kterého obžaloba viní z brutálního ubodání bezdomovce v bytě v Praze 9, dnes u pražského městského soudu připustil, že muže dvakrát bodl do hýždí a uřízl mu ucho.

Osmadvacet bodných a řezných ran v těle mrtvého, kterého podle žalobkyně vyhodil z kárky na sběr do příkopu u silnice, nedokázal vysvětlit. Za brutální vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, napsala ČTK.

Devětapadesátiletý Vorlíček, který je podle znalců alkoholik a víno pije denně po litrech, se dnes u soudu na incident jen těžko rozvzpomínal. Uvedl, že bezdomovcům z okolí jeho bydliště pomáhal – například je u sebe nechával osprchovat, dával jim jídlo a někdy i peníze. Tvrdí, že v osudný den k sobě pozval dva muže bez domova, kteří se spolu nejprve začali hádat a nakonec se obrátili proti němu.

Jednoho z nich proto napadl. „Připravoval jsem v kuchyni jídlo, měl jsem v ruce nůž. Uřízl jsem mu ucho, pak jsem mu dal ručník a odvedl ho do koupelny. Dvakrát jsem ho bodl do hýždí. Říkal, že je mu zima, tak jsem ho přikryl, pak jsem šel ven a potom spát. Až ráno jsem zjistil, že je mrtvý,“ vypověděl nesouvisle. Uříznuté ucho vyhodil z okna. Po dvou až třech dnech mrtvolu ležící v přikrývkách zabalil do igelitových pytlů a odvezl na kárce do Postřižinské ulice, kde ji nechal.

Vrah, který uřízl ucho své oběti, stanul před soudem

Trvá na tom, že z mrtvého těla viděl po celou dobu pouze nohy, takže o tom, jak brutálně byla pobodaná, se prý dozvěděl až mnohem později z policejního spisu.

Vorlíček byl v minulosti už třikrát trestaný, pokaždé za činy spáchané pod vlivem alkoholu.

Dříve přitom vedl úspěšný život: v Německu se vyučil číšníkem, ve Švýcarsku studoval hotelovou školu, pracoval na zaoceánských lodích a dělal manažera v lepších hotelech v USA, Rakousku či Kanadě. Uvedl, že také vedl kavárnu v Obecním domě. Poslední čtyři roky žil ze sociálních dávek a z příspěvků od své sestry. Dvakrát byl na protialkoholním léčení, abstinovat však nikdy nevydržel.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru