dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Urbanisté promění vysočanské Náměstí OSN. K úpravám se vyjádří místní

Tramvajovou trať v ulici Sokolovská – Kolbenova čeká rekonstrukce. Spolu s tím by se měla proměnit i přilehlá veřejná prostranství. „Pokud víme, že se někde chystá rekonstrukce tramvajové trati, opravy vozovky, případně údržba inženýrských sítí, snažíme se to spojit i s celkovou úpravou dané ulice,“ říká Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). Je to podle něj příležitost odstranit nejrůznější bariéry, lépe uspořádat zastávky MHD nebo třeba rozšířit chodníky.“

nam-osn-nahled

Urbanisté z IPR proto připraví koncepční studii. „Důležité je, aby studie zohledňovala potřeby místních obyvatel. Proto pořádáme různá setkání, kde se názory místních snažíme zjistit,“ vysvětluje Hlaváček. V minulém roce proběhla podobná „participační setkání“ v rámci přípravy rekonstrukce Vinohradské, Bělohorské nebo třeba Táborské ulice.

Náměstí OSN je velmi komplikovaný prostor. Nejde ani o náměstí v pravém slova smyslu, jako spíš o křižovatku, do níž ústí pět ulic: Sokolovská, Freyova, Kolbenova, Pod Pekárnami a Jandova.

Koncepční studie by se však neměla věnovat jen prostoru náměstí OSN, ale i přilehlým ulicím, kterými vedou významné pěší trasy – například ulici Paříkova, která vede k vlakové stanici Vysočany. Místní se mohou dočkat třeba posunu zastávek tramvaje, výměny povrchů ulic či doplnění městského mobiliáře.

Zapojení občanů bude mít dvě fáze. V první, která proběhne v únoru 2016, budou urbanisté zjišťovat, jak obyvatelé hodnotí současný stav veřejného prostoru a co jim na náměstí OSN chybí. V druhé fázi, která proběhne na jaře 2016, budou mít občané možnost zkonzultovat a okomentovat návrh studie zaměřené na úpravu uspořádání a vybavení veřejných prostranství.

Urbanistická procházka
13. 2. 2016 | 14.00 hodin | sraz před podchodem k nádraží Vysočany, ul. Podnádražní
Projděte se spolu s urbanisty z IPR Praha a pomozte zhodnotit současný stav veřejných prostranství náměstí OSN.

Sousedské setkání nad mapou
15. 2. 2016 | 18.00 hodin | jídelna Gymnázia Špitálská, Špitálská 2
Přijďte spolu s urbanisty z IPR Praha diskutovat o stavu veřejných prostranství náměstí OSN.


Další články
Nahoru