dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Uragán na radnici: mistři z El Niňo zde sehráli pingpongovou exhibici
Zprava – O. Balatka, radní Prahy 6; Z. Špaček, předseda klubu; J. Plachý – trenér; reprezentanti – T. Tregler, A. Gavlas; V. Kaucký – trenér mládeže. Foto: archiv

Uragán na radnici: mistři z El Niňo zde sehráli pingpongovou exhibici

Do budovy radnice Prahy 6 v ulici Československé armády přišli hráči, trenér a další zástupci klubu SF SKK EL NIŇO, osminásobného mistra České republiky ve stolním tenise. Radnice klubu věnovala šek na 80 tisíc korun, za který nakoupí 10 hracích stolů. Odehrál se také zřejmě vůbec poprvé v historii veřejné správy a stolního tenisu exhibiční zápas přímo na radnici.

Stolní tenis v ČR

V České republice uzavírá stolní tenis první desítku, co se týče členské základny sportů, má zhruba 24 tisíc registrovaných stolních tenistů. Ve světě má tento sport 218 členských států ve světové asociaci. Je v podstatě třetí nejsledovanější sport z olympiády v Pekingu a pátý nejsledovanější sport z olympiády v Londýně. Má 300 milionů registrovaných stolních tenistů po světě. Podle dvou renomovaných agentur je stolní tenis šestý nejpopulárnější sport na světě.

„Hráči klubu jsou už po osmé mistry České republiky. Klub má v Praze 6 svoji základnu v Dejvicích na Kotlářce a už několik let s klubem spolupracujeme. Chtěli jsme tímto způsobem ocenit jejich letošní výhru a tímto šekem jim přispět na koupi deseti nových profesionálních stolů,“ Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport, volný čas a školství.

„Kdo hraje za El Niňo, tak jediná odpověď je vítězství a je fakt, že trochu, když někdo přijede k nám na hernu na Kotlářku, tak má pocit, že ta Kotlářka je skoro nedobytná. Tyto stoly jsou velmi kvalitní, poškodit stoly je hodně obtížné, záleží i na temperamentu hráčů. Závodní stůl na vrcholové závodění vydrží minimálně čtyři roky,“ řekl Zbyněk Špaček, předseda Asociace profesionálních klubů Stolního tenisu České republiky a předseda klubu.

Stolní tenisté El Niňa kralují domácí scéně a letos v červnu získali už osmý titul za deset ročníků soutěže. Slavili i v letech 2004, 2005 a 2007 až 2011. Finále klub prohrál jen v roce 2006 s Horní Suchou a loni s Královým Dvorem. „V novodobé historii žádný takový tým není a ta pověst El Niňa doma i v Evropě je dost velká,“ dodal Zbyněk Špaček.

Reprezentanti České republiky Antonín Gavlas a Tomáš Tregler z El Niňa na závěr odehráli zřejmě vůbec poprvé v historii veřejné správy a stolního tenisu exhibiční zápas přímo na radnici.

„Nás to tady bavilo, protože jsme viděli zájem publika. Po stranách to ještě šlo, ale strop byl nízký. Platí, že čím vyšší strop je, tím je to lepší,“ řekl Antonín Gavlas.


Autor: Lukáš Plecháček

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru