dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Úřady žádají posouzení bytů místo průmyslové zóny v Malešicích
Areál leží v blízkosti konečné stanice metra A Depo Hostivař. Foto: archiv DPP

Úřady žádají posouzení bytů místo průmyslové zóny v Malešicích

Úřady žádají další posouzení plánované výstavby bytů místo průmyslové zóny v Malešicích. Chtějí novou hlukovou studii a prověřit nutnost kácení stromů. Vadí také jediné místo, kudy by se z obytné čtvrti vjíždělo na komunikace. Vyplývá to z rozhodnutí o posuzování vlivu záměru na životní prostředí, zveřejněného na úřední desce magistrátu. Firma Polygrafická Development tam plánuje postavit dvanáct domů s více než 900 byty.

„Navrhovaná výstavba je umisťovaná do hlukově zatíženého území s vysokou dopravní zátěží na okolních komunikacích, přičemž sám záměr generuje další vyvolanou dopravu, a tím přispívá k navyšování hlukové zátěže," uvádí dokument.

V místě jsou navíc překročené hodnoty benzoapyrenu v ovzduší. Návrh řešení pouze automatickým větráním bez otevírání oken je podle magistrátu problematický.

Úřadům také vadí, že je projekt s dvanácti bytovými domy napojený na okolní ulice jedinou křižovatkou s ulicí Polygrafickou. Navrhuje prověřit možnost napojit areál ještě k ulici U Stavoservisu.

O tom, zda bude projekt potřebovat posudek vlivu na životní prostředí (EIA) rozhoduje magistrát na základě vyjádření dalších úřadů, jako jsou tamní odbory životního prostředí, dopravy, hygienická stanice, místní radnice či spolky.

Projekt bytových domů počítá s využitím 70 000 metrů čtverečních. V plánu je 12 bytových domů, z nichž čtyři budou mít 13 nadzemních podlaží. Vzniknout by mělo 933 bytů od 1+kk do 4+kk s celkovou podlahovou plochou přes 86 000 metrů čtverečních. Počítá se také s více než tisícovkou parkovacích míst, většina bude v suterénech domů.

Areál leží v blízkosti zatím Pražany příliš nevyužívané konečné stanice metra A Depo Hostivař, u které končí několik příměstských autobusových linek. Severně od místa zvažované výstavby plánuje firma Rail Cargo Terminal Praha postavit železniční překladiště. Proti takovému využití je radnice Prahy 10, pod kterou Malešice spadají. Podporuje naopak přeměnu průmyslových areálů na obytné zóny.


Další články
Nahoru