Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Úřad vydal stavební povolení pro dočasné sídlo pražské záchranné služby
Dočasné sídlo by mělo být v plánované nástavbě prosecké polikliniky. Foto: poliklinikaprosek.cz

Úřad vydal stavební povolení pro dočasné sídlo pražské záchranné služby

Stavební úřad Prahy 9 vydal stavební povolení pro dočasné sídlo Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP). Mělo by být v nástavbě Polikliniky Prosek v Praze 9. Rozhodnutí úřadu zatím nenabylo právní moci, lze se proti němu odvolat.  

Úřad rozhodnutí vyvěsil na své úřední desce. V plánu je i výstavba nového sídla ZZS, jak už dříve avizovala radní hlavního města Milena Johnová (Praha Sobě). 

Objekt polikliniky v ulici Lovosická na Střížkově bude mít po plánované nástavbě čtyři nadzemní podlaží, uvedl ve zveřejněném dokumentu stavební úřad. Nyní má budova, kde jsou především ordinace lékařů, jedno podzemní a jedno nadzemní podlaží. 

Jediným akcionářem Polikliniky Prosek je Praha 9. V nové nástavbě by měla ZZS podle dřívějšího vyjádření Johnové nalézt dočasné zázemí od roku 2023. 

Pražští záchranáři by se měli podle radní Johnové, v jejíž gesci je sociální politika a zdravotnictví v metropoli, dočkat i zcela nového sídla. To by mělo vzniknout nedaleko Polikliniky Prosek na pozemcích, s nimiž původně disponovala Praha 9. 

Zástupci Prahy a deváté městské části se loni dohodli na předání pozemků do správy hlavnímu městu. Celkem by měla Praha za nové sídlo ZZS zaplatit odhadem 1,2 až 1,5 miliardy korun, uvedla Johnová už dříve. 

Podoba novostavby, kam se přemístí dispečink, vzdělávací středisko a administrativní zázemí ZZS, vzejde podle radní z dvoukolové urbanisticko-architektonické soutěže. Záměr vypsání soutěže schválili radní hlavního města v listopadu 2021. Soutěž nicméně město zatím nevypsalo. 

ZZS nyní sídlí v Korunní ulici v budově, kterou sdílí s Městskou policií. Stavbu samostatného sídla město plánuje delší dobu, v minulosti se objevilo několik návrhů řešení. Minulé vedení magistrátu chtělo ZZS umístit do budovy na Palmovce, kde měla původně být radnice Prahy 8. Magistrát zvažoval i využití pozemků v Troji, proti však byla tamní radnice. 

Pražská záchranná služba v současnosti disponuje více než 20 výjezdovými základnami a postupně buduje další. V objektu v Korunní ulici sídlí ZZS od roku 1999. Roční rozpočet organizace je zhruba půl miliardy korun.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru