Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Úřad vydal stavební povolení pro dočasné sídlo pražské záchranné služby
Dočasné sídlo by mělo být v plánované nástavbě prosecké polikliniky. Foto: poliklinikaprosek.cz

Úřad vydal stavební povolení pro dočasné sídlo pražské záchranné služby

Stavební úřad Prahy 9 vydal stavební povolení pro dočasné sídlo Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP). Mělo by být v nástavbě Polikliniky Prosek v Praze 9. Rozhodnutí úřadu zatím nenabylo právní moci, lze se proti němu odvolat.  

Úřad rozhodnutí vyvěsil na své úřední desce. V plánu je i výstavba nového sídla ZZS, jak už dříve avizovala radní hlavního města Milena Johnová (Praha Sobě). 

Objekt polikliniky v ulici Lovosická na Střížkově bude mít po plánované nástavbě čtyři nadzemní podlaží, uvedl ve zveřejněném dokumentu stavební úřad. Nyní má budova, kde jsou především ordinace lékařů, jedno podzemní a jedno nadzemní podlaží. 

Jediným akcionářem Polikliniky Prosek je Praha 9. V nové nástavbě by měla ZZS podle dřívějšího vyjádření Johnové nalézt dočasné zázemí od roku 2023. 

Pražští záchranáři by se měli podle radní Johnové, v jejíž gesci je sociální politika a zdravotnictví v metropoli, dočkat i zcela nového sídla. To by mělo vzniknout nedaleko Polikliniky Prosek na pozemcích, s nimiž původně disponovala Praha 9. 

Zástupci Prahy a deváté městské části se loni dohodli na předání pozemků do správy hlavnímu městu. Celkem by měla Praha za nové sídlo ZZS zaplatit odhadem 1,2 až 1,5 miliardy korun, uvedla Johnová už dříve. 

Podoba novostavby, kam se přemístí dispečink, vzdělávací středisko a administrativní zázemí ZZS, vzejde podle radní z dvoukolové urbanisticko-architektonické soutěže. Záměr vypsání soutěže schválili radní hlavního města v listopadu 2021. Soutěž nicméně město zatím nevypsalo. 

ZZS nyní sídlí v Korunní ulici v budově, kterou sdílí s Městskou policií. Stavbu samostatného sídla město plánuje delší dobu, v minulosti se objevilo několik návrhů řešení. Minulé vedení magistrátu chtělo ZZS umístit do budovy na Palmovce, kde měla původně být radnice Prahy 8. Magistrát zvažoval i využití pozemků v Troji, proti však byla tamní radnice. 

Pražská záchranná služba v současnosti disponuje více než 20 výjezdovými základnami a postupně buduje další. V objektu v Korunní ulici sídlí ZZS od roku 1999. Roční rozpočet organizace je zhruba půl miliardy korun.


Autor: ČTK

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru