Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Úřad vlády poděkoval dobrovolným hasičům Prahy 1
Dobrovolní hasiči z první městské části. Foto: SDH 1

Úřad vlády poděkoval dobrovolným hasičům Prahy 1

K třiceti událostem byla v roce 2023 vyslána jednotka Sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Praha 1. Kromě toho absolvovala tři taktická cvičení, bezmála třicet pravidelných i mimořádných výcviků a podílela se také na čtyřech kulturních i společenských akcích. Za mimořádné nasazení při listopadovém protipovodňovém cvičení na Kampě se jí dostalo poděkování od vedoucí Úřadu vlády ČR.

Dobrovolní hasiči první městské části v loňském roce vyjížděli například k požáru elektrické rozvodny v podzemních garážích Národního divadla, k čerpání vody za zatopených prostor či k záchraně lidí z hladiny Vltavy. Otevírali také uzamčené prostory, v prosinci se intenzivně podíleli na odstraňování sněhu a zprůchodňování chodníků i ulic v centru hlavního města.

„V souvislosti s výjezdovou činností je třeba zdůraznit fakt, že jednotka více než měsíc vyjíždět nemohla z důvodu stavebních prací na pozemku hasičské zbrojnice či v jejím bezprostředním okolí,“ podotkl velitel JSDH Praha 1 Zdeněk Čihák, který zároveň připomněl účast jednotky na třech taktických cvičeních a šestadvaceti výcvicích.

„Cvičení organizovaná Hasičským záchranným sborem Hlavního města Prahy byla zaměřena na spolupráci jednotek požární ochrany při zásahu v prostředí zamořeného infekcí B-agents, na zásah při výbuchu plynu v hudebním klubu s větším počtem zraněných a vyhledávání osob v neznámé prostředí s téměř nulovou viditelností,“ sdělil Čihák s tím, že výcviky se týkaly např. využívání záchranných prostředků, vyprošťování osob z havarovaných vozidel či hasebních prací za použití cisternové automobilové stříkačky. 

Za účast na protipovodňovém cvičení, které se konalo loni 21. listopadu v objektu Lichtenštejnského paláce na Kampě, se dobrovolní hasiči dočkali poděkování od vedoucí Úřadu vlády ČR. 

„S pomocí SDH Praha 1 pod vedením velitele Zdeňka Čiháka bylo cvičení provedeno v rekordně krátkém čase a přitom byla ověřena funkčnost protipovodňových opatření na objektu. Cenné byly také jejich praktické rady s instalací, které předali našim kolegům,“ uvedla Jana Kotalíková v dopise adresovaném starostce Prahy 1 Terezii Radoměřské (TOP 09).

Za obětavou službu hasičům z jedničky poděkovala také starostka: „Jednou je to čistá uniforma s nažehleným límečkem, příště zamazaná helma, propálené boty a špinavý obličej. Pořád jsou to ale ti, na které se obrátíme, když spadne kotě do kanálu, když nám hoří dům, nebo když máme vodu po krk a výš. Jsou to ti, na které se obracíme, když potřebujeme pomoc.“ 

K nejdůležitějším činnostem JSDH P-1 v roce 2024 bude podle Čiháka patřit komplexní taktické cvičení zaměřené na aktivaci protipovodňových opatření a systému ochrany paláce Žofín naplánované na 2. 3., či pokračování přípravy projektu nové hasičské zbrojnice v ulici Holbova.


Autor: red

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru