Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Úřad Prahy 14 zavedl novinky, další chystá
Radnice čtrnácté městské části v blízkosti stanice metra Rajská zahrada. Foto: ENESA / Praha 14

Úřad Prahy 14 zavedl novinky, další chystá

V návaznosti na modernizaci radničních budov ukončenou v říjnu 2021 byly od té doby v Praze 14 postupně zavedeny novinky, které měly za cíl zlepšit komfort lidí, kteří potřebují s úřadem komunikovat. Další změny se týkají i roku 2024.

„Šetříme lidem čas rozšiřováním možností elektrických rezervací termínů návštěv – nemusí čekat na úřadě. Na radnici funguje pro klienty zdarma WIFI, lze zde platit kartou. Osvědčila se také loni instalovaná elektronická úřední deska u radničních vchodů, jež zároveň umožňuje propagaci akcí městské části,“ sdělila serveru Pražský patriot mluvčí Prahy 14 Veronika Berná.

V loňském roce městská část vylepšila i navigační systém na úřadě a označila radniční budovu tak, aby byla dobře viditelná už od stanice metra Rajská zahrada. 

„Připomenout bychom chtěli i službu ,Úřad u vás doma´. V jejím rámci úřad městské části nabízí obyvatelům, pro které je ze zdravotních důvodů obtížné dojít na úřad osobně, vyřízení některých záležitostí přímo v místě jejich bydliště,“ řekla mluvčí. 

Jedná se například o přihlášení k trvalému pobytu, podání žádosti o občanský průkaz, předání hotového občanského průkazu nebo třeba ověření podpisu.

Službu poskytuje odbor správních agend a přestupků, objednání je možné telefonicky na číslech 225 295 555 (občanský průkaz, přihlášení k pobytu) a 225 295 233 (ověření podpisu), případně e-mailem na adrese: hana.felderova@praha14.cz. 

Letos v lednu se také podařilo personálně posílit pracoviště osobních dokladů, díky čemuž bude možné zajistit rychlejší obsluhu klientů na větším počtu přepážek i v době nemocí či dovolených. 

V letošním roce bude, stejně jako na jiných městských částí, otevřeno nové pracoviště řešící dopravní přestupky. Na vznik nového odboru spravujícího dopravní přestupky se Praha 14 podle Berné připravuje už od loňského roku. 

Byly zajištěny a dle potřeb dispozičně upraveny vhodné prostory v rámci radničních budov v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě. Pracoviště bude mít samostatný vstup z ulice, což umožní rychlejší odbavování přestupkové agendy. Rovněž se aktuálně řeší i personální obsazení odboru. 

V rámci ÚMČ Praha 14 od letošního ledna vznikl také nový Odbor kultury a komunikace, jenž byl vytvořen transformací dřívější příspěvkové organizace Prahy 14 kulturní.


Autor: puc

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

Včera v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

Včera v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

Včera v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

Včera v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

Včera v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

29. února 2024 v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

29. února 2024 v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

29. února 2024 v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

29. února 2024 v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

29. února 2024 v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

29. února 2024 v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

Další články
Nahoru