Dnes Pátek - skorojasno 3°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 1°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Úřad Prahy 10 a jeho organizace ušetří v příštím roce 600 tisíc korun na energiích
Radnice Prahy 10 sídlí ve Vršovicích. Foto: archiv MČ

Úřad Prahy 10 a jeho organizace ušetří v příštím roce 600 tisíc korun na energiích

Městská část Praha 10 si na příští rok zajistila dodávky elektřiny a plynu nákupem na komoditní burze, čímž snížila náklady o desetinu. Zaplatí tedy o 600 tisíc méně než v tomto roce. Nákup realizovala v červenci a září na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB).   

„Rozhodli jsme se pro nákup poté, co jsme se seznámili se značně roztříštěnou energetickou agendou úřadu a jeho organizací,“ popsal Ivan Mikoláš (Piráti), předseda výboru pro strategické investice a veřejné zakázky. ČKNB už deset let funguje jako centrální tržní místo k nákupům energií pro firmy a veřejné organizace.

Radnice Prahy 10 a její organizace zaplatí v nadcházejícím roce o 374 tisíc korun méně za elektřinu a 234 tisíc za plyn. „Výsledek předčil očekávání. Náklady na komoditní složku plynu se v příštím roce sníží téměř o třetinu, silová elektřina ve vysokém napětí zlevní o 14 procent a v nízkém napětí o 4 procenta. Celkové energetické náklady Prahy 10 a zapojených organizací v příštím roce klesnou o 10 procent,“ sdělil Mikoláš.

Do nákupu se spolu s úřadem zapojilo 27 městských organizací a společností, kterým dosavadní smluvní vztahy umožnily soutěžit nového dodavatele energií. Jednalo se převážně o školy, školky a školní jídelny, do centralizovaného nákupu byl ale zahrnut i Kulturní dům Barikádníků či Léčebna dlouhodobě nemocných ve Vršovicích.

„V centrálním nákupu energií budeme pokračovat i v dalších letech. Jakmile budou ukončeny stávající smlouvy, zapojí se do něj i zbývající desítka organizací,“ dodala Lucie Sedmihradská (VLASTA), radní pro rozpočet.


Hořel částečně devastovaný byt

Dnes ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru