Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Úřad práce ČR rozšíří v Praze úřední hodiny
Jedna z pražských poboček. Foto: Jan Puci

Úřad práce ČR rozšíří v Praze úřední hodiny

Od pondělí 17. dubna rozšiřuje Úřad práce ČR (ÚP ČR) v Praze úřední dny. Kontaktní pracoviště budou k dispozici klientům agendy nepojistných sociálních dávek nově kromě pondělí a středy také v úterý. Zároveň úřad práce nabídne v hlavním městě vyšší počet termínů v rámci on-line rezervací na určitý den a hodinu. Informovala o tom mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

Se zajištěním hladšího a rychlejšího průběhu vypomůže i takzvaný management front. „Abychom zajistili plynulé odbavování na pracovištích v Praze, od středy 12. dubna zavádíme management front. Osvědčil se nám už na speciálním pracovišti v Holešovicích a také v rámci krajských poboček po celé zemi. Zaměstnanci budou vypomáhat v čekárnách, kontrolovat žádosti klientů, zrychleně odbavovat ty, kteří budou mít vše v pořádku a budou moci žádost zanechat na pracovišti, aniž by museli čekat na jednání u přepážky,“ uvedl zastupující generální ředitel ÚP ČR Karel Trpkoš.

Koordinátory lidé poznají jednoduše podle reflexních vest. Bude tak rozlišena role tlumočníků pro občany Ukrajiny s dočasnou ochranou a zaměstnanců, kteří klientům pomohou s podklady a případně je nasměrují na přepážku.

S ohledem na aktuální období, kdy příjemci příspěvku bydlení, přídavku na dítě nebo zvýšeného příspěvku na péči, musí do konce dubna podat přehled rozhodných příjmů a v případě příspěvku na bydlení i náklady na bydlení vzniklé a uhrazené za 1. kalendářní čtvrtletí, posiluje Úřad práce ČR spolupráci s Policií ČR. Policisté budou v nejvíce exponovaných časech kontrolovat situaci na pracovištích.

„Jedná se o preventivní opatření, jehož cílem je zajistit bezpečnost klientů i zaměstnanců, klidnou a důstojnou atmosféru k jednání na pracovištích v hlavním městě,“ upřesnil bezpečnostní ředitel GŘ ÚP ČR Petr Šlechta.

Podle úřadu stále v Česku ale platí, že nejjednodušší formou komunikace je elektronické podání. Lidé se mohou touto cestou na ÚP ČR obracet nejen se žádostmi o nepojistné sociální dávky nebo třeba při dokládání rozhodných skutečností, ale také v případě žádostí o zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů či podporu v nezaměstnanosti. Formuláře lze zasílat elektronicky hned několika způsoby. Návody, jak žádosti vyplnit, jsou k dispozici na webu Úřadu práce ČR.


Autor: Jan Puci

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru