Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Úřad práce ČR rozšíří v Praze úřední hodiny
Jedna z pražských poboček. Foto: Jan Puci

Úřad práce ČR rozšíří v Praze úřední hodiny

Od pondělí 17. dubna rozšiřuje Úřad práce ČR (ÚP ČR) v Praze úřední dny. Kontaktní pracoviště budou k dispozici klientům agendy nepojistných sociálních dávek nově kromě pondělí a středy také v úterý. Zároveň úřad práce nabídne v hlavním městě vyšší počet termínů v rámci on-line rezervací na určitý den a hodinu. Informovala o tom mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

Se zajištěním hladšího a rychlejšího průběhu vypomůže i takzvaný management front. „Abychom zajistili plynulé odbavování na pracovištích v Praze, od středy 12. dubna zavádíme management front. Osvědčil se nám už na speciálním pracovišti v Holešovicích a také v rámci krajských poboček po celé zemi. Zaměstnanci budou vypomáhat v čekárnách, kontrolovat žádosti klientů, zrychleně odbavovat ty, kteří budou mít vše v pořádku a budou moci žádost zanechat na pracovišti, aniž by museli čekat na jednání u přepážky,“ uvedl zastupující generální ředitel ÚP ČR Karel Trpkoš.

Koordinátory lidé poznají jednoduše podle reflexních vest. Bude tak rozlišena role tlumočníků pro občany Ukrajiny s dočasnou ochranou a zaměstnanců, kteří klientům pomohou s podklady a případně je nasměrují na přepážku.

S ohledem na aktuální období, kdy příjemci příspěvku bydlení, přídavku na dítě nebo zvýšeného příspěvku na péči, musí do konce dubna podat přehled rozhodných příjmů a v případě příspěvku na bydlení i náklady na bydlení vzniklé a uhrazené za 1. kalendářní čtvrtletí, posiluje Úřad práce ČR spolupráci s Policií ČR. Policisté budou v nejvíce exponovaných časech kontrolovat situaci na pracovištích.

„Jedná se o preventivní opatření, jehož cílem je zajistit bezpečnost klientů i zaměstnanců, klidnou a důstojnou atmosféru k jednání na pracovištích v hlavním městě,“ upřesnil bezpečnostní ředitel GŘ ÚP ČR Petr Šlechta.

Podle úřadu stále v Česku ale platí, že nejjednodušší formou komunikace je elektronické podání. Lidé se mohou touto cestou na ÚP ČR obracet nejen se žádostmi o nepojistné sociální dávky nebo třeba při dokládání rozhodných skutečností, ale také v případě žádostí o zprostředkování zaměstnání a zařazení do evidence uchazečů či podporu v nezaměstnanosti. Formuláře lze zasílat elektronicky hned několika způsoby. Návody, jak žádosti vyplnit, jsou k dispozici na webu Úřadu práce ČR.


Autor: Jan Puci

Tragická nehoda na železnici

Dnes ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

Dnes ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Provoz Škodova paláce bude v pátek omezen

Včera ve 13:34

V pátek 19. dubna odpoledne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy, ve Škodově paláci v Praze 1, uskuteční evakuační cvičení, které bude trvat zhruba půl hodiny. Provoz Škodova paláce bude v tento den výrazně omezen a po dobu cvičení bude objekt zcela uzavřen.

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

16. dubna 2024 v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Další články
Nahoru