Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Úpravy tramvajových zastávek u Čechova mostu končí s předstihem
Upravená zastávka na Čechově mostě. Foto: TSK

Úpravy tramvajových zastávek u Čechova mostu končí s předstihem

Technická správa komunikací (TSK) dokončí ve středu s předstihem práce na úpravách tramvajových zastávek Čechův most, kvůli kterým je pro auta uzavřena část nábřeží Edvarda Beneše ve směru do centra. Informovala o tom mluvčí TSK Barbora Lišková. Zastávky budou nově bezbariérové, původně měly práce skončit v neděli 3. prosince.

Stavebními úpravami prošly obě tramvajové zastávky Čechův most včetně přilehlých chodníků a komunikace. „Zastávky byly upraveny tak, aby bylo možné bezbariérově odbavit cestující se sníženou pohyblivostí,“ potvrdila Lišková.

Ve směru z centra v místě vznikl vyvýšený mys, který slouží cyklistům. Součástí prací byla rovněž úprava opěrné zdi na nábřeží Edvarda Beneše tak, aby bylo možné vytvořit zpevněné nástupiště po celé délce tramvajové soupravy.

„Obnoveno bylo vodorovné a svislé dopravní značení včetně zřízení nového bezbariérového přechodu pro chodce v místě napojení podjezdové rampy pod Štefánikovým mostem,“ popsala mluvčí.

Práce na úpravách v projektu Praha bez bariér začaly na konci srpna. Od 26. srpna do 20. října úsekem nábřeží mezi Čechovým a Štefánikovým mostem obousměrně neprojely automobily, následně byl od 21. října uzavřen pouze směr do centra.


Autor: puc

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Včera v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru