Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Úpravy tramvajové zastávky Čechův most na několik měsíců zkomplikují dopravu
Tramvaj vyjíždí ze zastávky na Čechův most. Foto: Ralf Houven / Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Úpravy tramvajové zastávky Čechův most na několik měsíců zkomplikují dopravu

V pondělí 21. srpna začnou stavební úpravy na tramvajové zastávce Čechův most v Praze. Práce zasáhnout do dopravy v místě, a to silniční i tramvajové. Rozděleny jsou do několika navazujících etap. Úpravy zastávky a okolí provede EUROVIA CS pro Technickou správu komunikací do prosince letošního roku. Informovala o tom Iveta Štočková, mluvčí VINCI Construction CS, jejíž je EUROVIA CS členem.

Během čtyř měsíců projdou stavebními úpravami obě tramvajové zastávky Čechův most včetně přilehlých chodníků a komunikace. Tyto budou po dokončení přehlednější a bezpečnější.

Současně budou zastávky upraveny tak, aby bylo možné bezbariérově odbavit cestující se sníženou pohyblivostí. Ve směru z centra v místě vznikne vyvýšený mys, který bude sloužit cyklistům.

Součástí prací je rovněž úprava opěrné zdi na nábřeží Ed. Beneše tak, aby bylo možné vytvořit zpevněné nástupiště po celé délce tramvajové soupravy. Chybět nebude obnova vodorovného a svislého dopravního značení včetně zřízení nového bezbariérového přechodu pro chodce v místě napojení podjezdové rampy pod Štefánikovým mostem.

„Práce jsou rozděleny do pěti navazujících etap a každá počítá s jiným dopravním opatřením jak pro vozidla, tak pro linky tramvají. Jsme si vědomi toho, že omezení v tomto vytíženém místě může způsobit komplikace, a chtěli bychom požádat řidiče i cestující MHD o trpělivost a ohleduplnost,“ sdělila Štočková.

Dokončení prací, návrat plného silničního provozu a obnovení tramvajových linek v obvyklých trasách se plánuje na začátek prosince. Rekonstrukce zastávky bude probíhat v součinnosti s další zakázkou, a to je doplnění světelného zařízení přechodu pro chodce s přejezdem pro cyklisty.


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

30. září 2023 ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

30. září 2023 v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru