Dnes Pondělí - zatazeno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Úpravy tramvajové zastávky Čechův most na několik měsíců zkomplikují dopravu
Tramvaj vyjíždí ze zastávky na Čechův most. Foto: Ralf Houven / Wikimedia Commons - CC BY 3.0

Úpravy tramvajové zastávky Čechův most na několik měsíců zkomplikují dopravu

V pondělí 21. srpna začnou stavební úpravy na tramvajové zastávce Čechův most v Praze. Práce zasáhnout do dopravy v místě, a to silniční i tramvajové. Rozděleny jsou do několika navazujících etap. Úpravy zastávky a okolí provede EUROVIA CS pro Technickou správu komunikací do prosince letošního roku. Informovala o tom Iveta Štočková, mluvčí VINCI Construction CS, jejíž je EUROVIA CS členem.

Během čtyř měsíců projdou stavebními úpravami obě tramvajové zastávky Čechův most včetně přilehlých chodníků a komunikace. Tyto budou po dokončení přehlednější a bezpečnější.

Současně budou zastávky upraveny tak, aby bylo možné bezbariérově odbavit cestující se sníženou pohyblivostí. Ve směru z centra v místě vznikne vyvýšený mys, který bude sloužit cyklistům.

Součástí prací je rovněž úprava opěrné zdi na nábřeží Ed. Beneše tak, aby bylo možné vytvořit zpevněné nástupiště po celé délce tramvajové soupravy. Chybět nebude obnova vodorovného a svislého dopravního značení včetně zřízení nového bezbariérového přechodu pro chodce v místě napojení podjezdové rampy pod Štefánikovým mostem.

„Práce jsou rozděleny do pěti navazujících etap a každá počítá s jiným dopravním opatřením jak pro vozidla, tak pro linky tramvají. Jsme si vědomi toho, že omezení v tomto vytíženém místě může způsobit komplikace, a chtěli bychom požádat řidiče i cestující MHD o trpělivost a ohleduplnost,“ sdělila Štočková.

Dokončení prací, návrat plného silničního provozu a obnovení tramvajových linek v obvyklých trasách se plánuje na začátek prosince. Rekonstrukce zastávky bude probíhat v součinnosti s další zakázkou, a to je doplnění světelného zařízení přechodu pro chodce s přejezdem pro cyklisty.


Autor: Jan Puci

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

Dnes v 08:14

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na...

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

Včera v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Další články
Nahoru