dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Upravili točnu, do zoo díky tomu mohou být nasazeny kloubové autobusy
Do pražské zoo přivezou návštěvníky od stanice metra Nádraží Holešovice nově kapacitnější autobusy. Foto: Ropid

Upravili točnu, do zoo díky tomu mohou být nasazeny kloubové autobusy

Od této soboty 5. července budou na metrobusovou linku 112 nově nasazeny také kloubové autobusy. Linka spojuje stanici metra Nádraží Holešovice se zoologickou a botanickou zahradou v Troji či trojským zámkem a doplňkově zajišťuje také spojení k přívozu v Podhoří.

Nasazení kloubových autobusů zvýší kapacitu jednotlivých spojů o 50 procent. Kloubové autobusy se vydají na linku 112 díky stavební úpravě obratiště u zoologické zahrady.

Kvůli úzkým cestám budou i nadále na spoje jedoucí až do zastávky Podhoří nasazeny autobusy standardní délky. Linka 112 v současnosti také zajišťuje náhradní dopravu za přerušený provoz tramvajové linky 17 v oblasti Troje kvůli výstavbě Trojského mostu.

V letošním roce byla doprava v oblasti Troje posílena v odpoledních hodinách také zdvojnásobením počtu spojů na midibusové lince 236 v nejvytíženějším úseku mezi Zoologickou zahradou a zastávkou Krakov.

Při cestování do Troje lze využít také přívoz P2, který pluje v letní sezóně mezi přístavišti V Podbabě a Podhoří každých 7 až 8 minut.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru