dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Úplněk při zatmění Luny přinese konflikty, stres i příval energie. A co dál? Prozradí numeroložka
Úplněk. Ilustrační foto: Thomas Sørenes / Wikimedia Commons

Úplněk při zatmění Luny přinese konflikty, stres i příval energie. A co dál? Prozradí numeroložka

Úplněk v sobotu 19. října proběhne ve znamení Berana a navíc dojde i k zatmění Luny. Takový jev astronomicky nastává většinou minimálně dvakrát do roka. Tedy ne nic častého, ale také ne nic neobvyklého. Jaký to ale bude mít vliv na nás, sděluje numeroložka a poradkyně zdravého životního stylu Jana Tamchynová.

Při postavení Luny v kardinálním znamení Berana půjde o zvýšenou četnost konfliktních situací, spontánních konfrontací jedinců se svým okolím. Člověk může trpět pocitem všemocnosti. Můžeme mít tendenci jednat nafoukaně a povýšeně. Více budeme podléhat stresu, chovat se impulzivně, konat s malou rozvahou a mít potíže se soustředěním.

Rozhodně nečekejte od okolí nadhled a diplomatické chování. Spíše se připravte na tvrdohlavé prosazování názorů, vnucování vlastních pravd a to navíc bez větší diplomacie. Budeme mít tendence jednat nevyrovnaně, trvat na něčem, co bychom jindy tak razantně neprosazovali.

Mnozí mohou pocítit příval energie na to, aby změnili své životy, odhodlali se k razantním krokům, kterými mohou vyřešit staré potíže. Jestliže se bude jednat pracovní projekty tedy například o změnu práce, začátek podnikání, začátek studia, složení zkoušek, setkání s novými obchodními partnery, apod., pak se může jednat o zcela zdařilý krok do nového života.

Mezilidské vztahy

Bude možné si vytvořit dobrý základ pro budoucí úspěch. Důležitou podmínkou je ale jasná komunikace bez postranních úmyslů, poctivé a pravdivé informace, nezatajování potíží, spravedlivé hodnocení. Jinak se každý podraz a lež brzy provalí a vše, co jste tak pečlivě budovali a snažili se, přijde vniveč včetně vaší dobré pověsti.

Problém může nastávat v mezilidských vztazích. Rozhodně si rozmyslete, než budete chtít v tento den probírat staré nedořešené spory, smiřovat znesvářené příbuzné, řešit domácí rozmíšky, otevírat s partnerem ožehavá témata či dokonce se impulzivně rozcházet, jen proto, že dnes se vám zdá, že nemá smysl s partnerem žít dál, že se jím cítíte omezováni. Impulzivní a nepromyšlené jednání by vás mohlo hned po víkendu mrzet.

Naopak utužování soudržnosti rodiny, hry s dětmi, společné výlety či jiné aktivity, kde jde spíš o zábavu a možnost prosadit nápady každého člena rodiny, může být velkým posílením vzájemných vztahů.

Vliv na zdraví

Na zdraví působí Luna v Beranu jako elektrizující náboj. Mnohému dodá energii, naplní člověka pocitem síly. Ale také přinese nervozitu, vnitřní napětí, které se může projevit jako bolest hlavy až migréna.

Opatrní bychom měli být i na prochlazení čelních dutin. Citlivé jsou i oči, proto bychom v tyto dny je neměli tolik zatěžovat vysedáváním u počítače. Dobře uděláme, věnujeme-li péči obličeji.

Pleťová maska, masáž obličeje, peeling budou mít výrazně lepší výsledky než v jiné dny. Pro harmonizaci těla a psychiky je vhodný pohyb, fyzická práce, sport, výlet do přírody.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, numeroložka a poradkyně zdravého životního stylu


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru