dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
ÚOHS: Praha postupovala při zrušení zakázky na osvětlení podle zákona
Ilustrační foto: archiv

ÚOHS: Praha postupovala při zrušení zakázky na osvětlení podle zákona

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl podnět společnosti Eltodo osvetlenie (EO), v němž firma tvrdila, že Praha zrušila veřejnou zakázku na osvětlení metropole v rozporu se zákonem. 

Vyplývá to z písemného odůvodnění rozhodnutí ÚOHS, které hlavní město Praha ve věci zrušené veřejné zakázky správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení na území metropole dnes obdrželo. 

Správní řízení bylo zahájeno na konci loňského roku na podnět společnosti EO, která podala proti zrušení veřejné zakázky námitky.

Zrušení zadávacího řízení, píše ÚOHS ve zdůvodnění svého rozhodnutí, bylo učiněné v souladu se zákonem. Podle zdůvodnění lze považovat průběh zadávacího řízení „jako důvod hodný zvláštního zřetele, pro který nelze na zadavateli požadovat, aby v zadávacím řízení na veřejnou zakázku nadále pokračoval“.

Provoz pražského osvětlení provází potíže řadu let. Smlouva z roku 2008 skončila před několika lety a radní ji opakovaně prodlužovali bez výběrového řízení. Šlo o zakázky za stovky milionů korun. Politici směřovali k otevřené miliardové soutěži, z níž měl vzejít trvalý správce světel. Připravovaný tendr z roku 2013 ale nakonec zrušili, mimo jiné kvůli výtkám ÚOHS.


Další články
Nahoru