dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská politika

ÚOHS bude řešit další stížnost na tendr na opravu Národního muzea

Antimonopolní úřad dnes dostal další stížnost na výsledek výběrového řízení na rekonstrukci historické budovy Národního muzea v Praze (NM).

Generální ředitel NM Michal Lukeš řekl, že jde o neúspěšného uchazeče z konsorcia, jejíž vůdčí firmou je stavební společnost Hochtief, napsala ČTK. Veřejnou zakázku na opravu muzea vyhrálo Sdružení M-P-I Národní muzeum, jehož účastníky jsou akciové společnosti Metrostav, Průmstav a IMOS Brno. Jeho nabídkovou cenu ve výši 1,352 miliardy bez DPH vyhodnotila výběrová komise jako nejvýhodnější.

Tendr na rekonstrukci muzejní budovy v létě napadlo Sdružení Václavské náměstí 68, jehož vedoucím účastníkem je společnost Strabag. Úřad se ale nyní bude muset zabývat druhým podnětem.

Na opravě Národního muzea zatím nikdo nepracuje. Podle harmonogramu by ale vítěz tendru měl začít s rekonstrukcí ještě letos. Doba stavby je odhadnuta na 42 měsíců. Historická budova, uzavřená pro veřejnost již tři roky, má být otevřena v roce 2018, kdy muzeum oslaví 200 let existence.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru