Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský sport

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně reprezentovanou univerzitou. 

Na půdě Rektorátu ČVUT v Praze se v uplynulých dnech uskutečnilo slavnostní odhalení nové vizuální identity loňského vítěze základní části a vicemistra Univerzitní ligy ledního hokeje, klubu Engineers Prague. 

Křtu se zúčastnili jak nejvyšší představitelé ČVUT, tak zástupci klíčových partnerů univerzitního hokejového mužstva. K dlouholetým partnerům se nově připojily společnosti Bühler Group a Pražská energetika (PRE), pro které to byla první společná oficiální akce s ČVUT Engineers. 

S novým oficiálním názvem bude mužstvo nejen nastupovat v nejsledovanější tuzemské univerzitní soutěži, ale navíc letos zaútočí na rekord v návštěvnosti, a to již 2. listopadu v rámci Hokejového souboje univerzit: Bitva o Prahu.  

Co stojí za rozhodnutím o tak zásadní změně? „Hlavním faktorem je vize projektu univerzitních lig NSA, kde má každý tým reprezentovat jen jednu univerzitu. Druhým důvodem je letošní pořádání Bitvy o Prahu, která se nově stane součástí ULLH, a my jsme chtěli zachovat účast všech čtyř univerzit. Proto muselo dojít k výběru jedné primární univerzity a volba padla na ČVUT, kde má náš klub nejsilnější fanouškovskou základnu a kde máme dlouhodobě nejsilnější podporu,” vysvětluje Aleš Příhoda, prezident klubu.  

Univerzitní liga ledního hokeje se chce rozrůstat o nové účastníky a expandovat na další univerzity. „Tímto krokem dáváme i prostor pro vznik nových univerzitních hokejových mužstev na ČZU a VŠE v Praze. Přípravy už běží a já věřím, že v příštím roce přivítáme v ULLH nové členy, čímž vznikne příležitost pro ještě více mladých sportovců účastnit se tohoto unikátního projektu,” říká Tomáš Hlaváč, předseda České asociace univerzitního hokeje. 

„Jsme moc rádi, že klub ČVUT Engineers Prague reprezentuje naši univerzitu. Za osm let své existence se z něj stal jeden z nejvýznamnějších studentských zájmových spolků, získal si spoustu podporovatelů z řad studentů i zaměstnanců a já věřím, že výborné sportovní výsledky budou dál spojovat naše studenty a posilovat jejich sounáležitost s ČVUT,” uvádí rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček. 

Klub nastoupí v nových dresech poprvé 4. října, kdy v prvním soutěžním utkání nové sezóny ULLH přivítá na domácím stadionu tým Riders Univerzita Pardubice. Utkání se odehraje tradičně na zimním stadionu Hvězdy Praha.


Autor: red

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Akcí Rozjedeme to na Žofíně začal Evropský týden sportu

25. září 2023 v 09:30

V sobotu 23. září začal ve všech evropských zemích již 9. ročník Evropského týdne sportu. V České republice odstartoval akcí Rozjedeme to na Žofíně, současně s připomenutím výročí 75 let od založení Světové zdravotnické organizace. Více než 500 účastníků včetně řady významných osobností upozornilo...

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

Plavejte v Praze 1

21. září 2023 v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Pochod kolem Prahy 14

19. září 2023 v 07:10

Turistický pochod „14 km kolem Prahy 14“ se koná v sobotu 14. října. Start na malý okruh je od 8:30 do 15 hodin a na velký okruh od 8:30 do 12 hodin před restaurací Club Slavoj v Hloubětínské ulici.

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

17. září 2023 ve 14:15

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně...

Praha 14: Závody na inline bruslích

16. září 2023 v 16:59

Vezměte brusle a odrážedla a přijďte ve středu 20. září v 15 hodin zazávodit. Pro malé je zařazena jízda na odrážedle, připraven je bohatý doprovodný program.

Turnaj v boxu o pohár Prahy 14

15. září 2023 v 09:35

První amatérský turnaj v boxu ve koná na Plechárně v pátek 22. září.

Průzkum: 91 procent učitelů tělocviku pozoruje upadající kondici dětí

7. září 2023 ve 12:47

Množí se počet omluvenek z hodin tělesné výchovy na základních a středních školách, fyzická zdatnost s pohybovou gramotností se významně zhoršují a školy v čele se státem nevěnují tomuto problému dostatečnou pozornost. Takové jsou výsledky průzkumu, který iniciovala nově vzniklá Asociace trenérů a...

Sportovní odpoledne na Folimance

7. září 2023 v 08:06

Ve středu 13. září se od 15 do 18 hodin koná na Folimance sportovní odpoledne. Uvidíte ukázky bikeride a parkour show.

Praha přivítá desátý ročník běžeckých závodů NN NIGHT RUN PRAHA

5. září 2023 v 08:00

V sobotu 9. září odstartuje na pražské Letné desátý ročník NN NIGHT RUN PRAHA, včetně oblíbeného charitativního běhu AVON BĚH a zážitkového nočního běhu NN NIGHT RUN. Na registrované běžce čeká v průběhu dne celkem pět závodů, a to jak pro dospělé, tak i nejmenší sportovce. Novým lokálním...

Oběhněte Folimanku

3. září 2023 v 07:47

Praha 2 zve na orientační běh pro veřejnost.

Nový skatepark na Lužinách se otevře v říjnu

2. září 2023 v 05:54

Praha 13 dokončuje nový skatepark na Lužinách, větší a modernější areál, který nahradí původní skatepark. Ten po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavači in-line bruslí, kol a koloběžek.

Lhotecký běh: Změřte síly se starostou i farářem

28. srpna 2023 v 10:12

Lesopark ve Lhotce rozpohybuje v sobotu 9. září Lhotecký běh. Sedmý ročník tradiční akce pozve k běhu děti, dospělé, seniory, dokonce i lhoteckého faráře a starostu Prahy 4.

Hravé odpoledne v bazénu: Praha 1 podporuje plavání dětí

24. srpna 2023 v 15:14

Plavecká škola a oddíl Swim Smooth pro děti připravila náborovou ochutnávku plavecké lekce. Na děti čekají zábavná stanoviště s úkoly, kde hravou formou zjistí, zda v nich dřímá plavecký talent.

Další články
Nahoru