Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Univerzitní hokejový klub Engineers Prague má novou identitu

Klub Engineers Prague prošel před startem pátého ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje výraznou změnou. Kromě úpravy oficiálního názvu na ČVUT Engineers Prague se mění i klubové logo. To je inspirováno právě znakem Českého vysokého učení technického v Praze, které se stane primárně reprezentovanou univerzitou. 

Na půdě Rektorátu ČVUT v Praze se v uplynulých dnech uskutečnilo slavnostní odhalení nové vizuální identity loňského vítěze základní části a vicemistra Univerzitní ligy ledního hokeje, klubu Engineers Prague. 

Křtu se zúčastnili jak nejvyšší představitelé ČVUT, tak zástupci klíčových partnerů univerzitního hokejového mužstva. K dlouholetým partnerům se nově připojily společnosti Bühler Group a Pražská energetika (PRE), pro které to byla první společná oficiální akce s ČVUT Engineers. 

S novým oficiálním názvem bude mužstvo nejen nastupovat v nejsledovanější tuzemské univerzitní soutěži, ale navíc letos zaútočí na rekord v návštěvnosti, a to již 2. listopadu v rámci Hokejového souboje univerzit: Bitva o Prahu.  

Co stojí za rozhodnutím o tak zásadní změně? „Hlavním faktorem je vize projektu univerzitních lig NSA, kde má každý tým reprezentovat jen jednu univerzitu. Druhým důvodem je letošní pořádání Bitvy o Prahu, která se nově stane součástí ULLH, a my jsme chtěli zachovat účast všech čtyř univerzit. Proto muselo dojít k výběru jedné primární univerzity a volba padla na ČVUT, kde má náš klub nejsilnější fanouškovskou základnu a kde máme dlouhodobě nejsilnější podporu,” vysvětluje Aleš Příhoda, prezident klubu.  

Univerzitní liga ledního hokeje se chce rozrůstat o nové účastníky a expandovat na další univerzity. „Tímto krokem dáváme i prostor pro vznik nových univerzitních hokejových mužstev na ČZU a VŠE v Praze. Přípravy už běží a já věřím, že v příštím roce přivítáme v ULLH nové členy, čímž vznikne příležitost pro ještě více mladých sportovců účastnit se tohoto unikátního projektu,” říká Tomáš Hlaváč, předseda České asociace univerzitního hokeje. 

„Jsme moc rádi, že klub ČVUT Engineers Prague reprezentuje naši univerzitu. Za osm let své existence se z něj stal jeden z nejvýznamnějších studentských zájmových spolků, získal si spoustu podporovatelů z řad studentů i zaměstnanců a já věřím, že výborné sportovní výsledky budou dál spojovat naše studenty a posilovat jejich sounáležitost s ČVUT,” uvádí rektor ČVUT v Praze Vojtěch Petráček. 

Klub nastoupí v nových dresech poprvé 4. října, kdy v prvním soutěžním utkání nové sezóny ULLH přivítá na domácím stadionu tým Riders Univerzita Pardubice. Utkání se odehraje tradičně na zimním stadionu Hvězdy Praha.


Autor: red

Šárecký běh

12. dubna 2024 v 07:21

Závod v sobotu 13. dubna vede údolím Divoké Šárky v délce 7km.

Prague Bike Fest Na Výstavišti nabídne to nejlepší ze světa cyklistiky

9. dubna 2024 v 11:38

Druhý ročník Prague Bike Fest se blíží a o víkendu 27. – 28. dubna se opět otevřou brány pražského Výstaviště, kdy areál uvítá všechny cyklo nadšence v rámci největšího cyklistického festivalu v roce. Během dvou dnů si návštěvníci užijí porci adrenalinových show, exhibice, workshopy, organizované...

Rozhledny v pohybu: Petřín 3x jinak

3. dubna 2024 v 07:19

V neděli 21. dubna se koná závod Petřín 3× jinak 2024, který je součástí běžeckého seriálu Rozhledny v pohybu. Závod je podporován radnicí Prahy 1 a její občané mají startovné zdarma.

Minigolf v Centrálním parku opět zahajuje sezonu

31. března 2024 v 10:49

Minigolf v Centrálním parku Prahy 13 opět zahajuje sezonu a od 1. dubna ho může veřejnost zdarma užívat.

Švehlova cesta 2024

29. března 2024 v 07:12

U příležitosti výročí narození hostivařského rodáka zve Praha 15 na procházku po stopách Antonína Švehly.

Praha 15: Běh Jana Kocourka pro děti i dospělé

25. března 2024 v 07:23

Zasportovat si můžete v sobotu 6. dubna v Hostivaři.

MaRS 2024 v Praze 4

21. března 2024 v 06:30

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Prahu čeká při půlmaratonu nával turistů

20. března 2024 v 11:56

Už jen pár týdnů zbývá do startu letošního 1/2Maratonu Praha, který bude unikátní. Čtyřiadvacátý ročník, který se koná 6. dubna, je už zcela vyprodaný. Na startu by mělo být celkově přes 15 tisíc běžců, z toho více než polovina dorazí ze zahraničí. Akce je totiž součástí oblíbeného evropského...

Praha 13: V neděli se bruslí naposledy

16. března 2024 v 16:54

Přijďte si naposledy zabruslit na Školní zimní stadion Bronzová v neděli 17. března

Prague Bike Fest na Výstavišti

15. března 2024 ve 12:40

Po loňské premiéře, kdy na akci zamířilo na čtyři tisíce návštěvníků, se i letos brány pražského Výstaviště otevřou všem nadšencům a milovníkům cyklistiky. O víkendu 27. – 28. dubna se dočkají všichni cyklo nadšenci největšího cyklistického svátku v tomto roce – Prague Bike Festu. Během dvou dnů...

Praha 4: Dnes se naposledy poběží ze Žlutých lázní

14. března 2024 v 09:32

Dnešní lekce Běžecké školy Prahy 4 s číslem 508 je poslední z lekcí se srazem v areálu Žlutých lázní.

Krčská čtyřka. Závod o pohár starosty

11. března 2024 v 07:54

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části Prahy 4. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Pochod pro mozek ve Hvězdě

10. března 2024 v 07:52

Vezměte mozek v úterý 12. března na procházku do obory Hvězda, a kromě svalů si procvičte i mozkové závity.

Další články
Nahoru