Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Univerzita truchlí a nadále zajišťuje pomoc i podporu

Vedení Univerzity Karlovy (UK) a Filozofické fakulty UK (FF UK) shrnuje situaci a postupy, ke kterým se v uplynulých hodinách univerzita přiklonila. 

Hlavní budova Filozofické fakulty UK na Palachově náměstí je v tuto chvíli zabezpečena, je však z pochopitelných důvodů uzavřena až do odvolání. O dalším postupu bude UK informovat a zároveň připomíná, že vedení FF UK vyhlásilo děkanské volno do 2. ledna včetně.  

Osobní věci, které v odpovídajícím stavu zůstaly v budově po čtvrtečním útoku, byly v sobotu vydávány na Právnické fakultě UK (PF UK) na nám. Curieových 7. Další termín výdeje osobních věcí bude probíhat ve středu 27. prosince mezi 8 až 12 hod opět v budově PF UK. 

Zároveň poděkování náleží Českému červenému kříži, který po dohodě s krizovým štábem UK pod dohledem bezpečnostních pracovníků a techniků zajištoval během noci na sobotu třídění věcí a jejich převoz na PF UK. Na celé akci se podílela a podílí řada dobrovolníků. 

Univerzita stále vyzývá všechny, pokud cítí jakoukoli potřebu psychologické pomoci, aby ji využili – tu nabízí nejen UK (informace najdete ZDE), ale též bezplatná krizová linka Policie ČR: +974 823 158.. 

Přestože vedení UK (Ústřední krizový štáb UK) obdrželo v posledních hodinách řadu urgencí, aby zveřejnilo seznam jmen obětí čtvrteční tragické střelby, tímto deklaruje, že nebude jména zejména z pietních důvodů zveřejňovat. Jedná se nejen o dohodu s Policií ČR, ale také o ochranu osobních údajů obětí.  

Univerzita Karlova děkuje za podporu a soudržnost celého univerzitního společenství a slov útěchy i z řad široké veřejnosti, které přicházejí nejen z České republiky, ale z celého světa. 

Děkuje také za finanční podporu, která přichází od stovek dárců do Nadačního fondu UK a aktuálně dosahuje více než 33 milionů korun. O konkrétních krocích vynakládání prostředků z Nadačního fondu bude UK transparentně rozhodovat a informovat (z pochopitelných důvodů až na začátku roku 2024).  

Univerzita Karlova bude i dále zajišťovat organizační, materiální a psychologickou podporu všem potřebným, zároveň se bude snažit zajistit všem dotčeným poklidný návrat na akademickou půdu.


Autor: red

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

29. února 2024 ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Další články
Nahoru