Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - polojasno -2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Univerzita a magistrát založily zapsaný ústav Kampus Hybernská

Pražský primátor Zdeněk Hřib a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima před koncem roku podepsali partnerskou smlouvu a založili tím společný projekt, který přispěje k užšímu propojení aktivit akademické sféry, města a veřejnosti. Svou činnost nyní zahajuje nový zapsaný ústav Kampus Hybernská.

V objektu Hybernská 4, který město Praha zapůjčuje, se lze těšit na kulturně komunitní aktivity, na praktickou aplikaci univerzitních inovací a studentských projektů i na interaktivní popularizační vědecké expozice, které budou vycházet z aktuálních témat.

V areálu se nachází galerijní prostory, projekční a přednáškové sály. Pro studenty i veřejnost jsou k dispozici také cirkulární dílna, kde si zájemci mohou opravit například vlastní nábytek či kolo, nebo takzvaná knihovna věcí, z níž si lze za poplatek půjčit třeba vrtačku nebo dětskou sedačku.

Univerzita paralelně spouští strategický projekt pod názvem Hyb4City, který bude synergicky doplňovat aktivity nového zapsaného ústavu v prostorách Hybernské 4.

„Centrum města nemá být pouze turistickou destinací, které se Pražané snaží vyhnout, ale skutečným místem pro život. Naším cílem je zachovat a rozvíjet v této oblasti instituce pro studenty i veřejnost. Věřím, že k tomu díky pestré paletě nabízených aktivit výrazně přispěje i projekt Kampus Hybernská,“ uvedl Hřib.

Projekt navazuje na dříve uzavřená memoranda o spolupráci a předchozí několikaleté působení Filozofické fakulty UK v Kampusu Hybernská. Díky FF UK se utvořil jedinečný základ inovačního partnerství a na ně navázaná komunita, kterou nyní bude dále rozvíjet UK ve spolupráci se všemi svými fakultami i zapsaným ústavem.

„Velmi mne těší tento nový formát spolupráce, který nám pomůže přinášet nové, především společenské, inovace a zároveň lépe naplňovat sociální a komunitní roli univerzity, kterou od nás město i veřejnost očekává,“ sdělil Zima.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru