Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Univerzita a magistrát založily zapsaný ústav Kampus Hybernská

Pražský primátor Zdeněk Hřib a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima před koncem roku podepsali partnerskou smlouvu a založili tím společný projekt, který přispěje k užšímu propojení aktivit akademické sféry, města a veřejnosti. Svou činnost nyní zahajuje nový zapsaný ústav Kampus Hybernská.

V objektu Hybernská 4, který město Praha zapůjčuje, se lze těšit na kulturně komunitní aktivity, na praktickou aplikaci univerzitních inovací a studentských projektů i na interaktivní popularizační vědecké expozice, které budou vycházet z aktuálních témat.

V areálu se nachází galerijní prostory, projekční a přednáškové sály. Pro studenty i veřejnost jsou k dispozici také cirkulární dílna, kde si zájemci mohou opravit například vlastní nábytek či kolo, nebo takzvaná knihovna věcí, z níž si lze za poplatek půjčit třeba vrtačku nebo dětskou sedačku.

Univerzita paralelně spouští strategický projekt pod názvem Hyb4City, který bude synergicky doplňovat aktivity nového zapsaného ústavu v prostorách Hybernské 4.

„Centrum města nemá být pouze turistickou destinací, které se Pražané snaží vyhnout, ale skutečným místem pro život. Naším cílem je zachovat a rozvíjet v této oblasti instituce pro studenty i veřejnost. Věřím, že k tomu díky pestré paletě nabízených aktivit výrazně přispěje i projekt Kampus Hybernská,“ uvedl Hřib.

Projekt navazuje na dříve uzavřená memoranda o spolupráci a předchozí několikaleté působení Filozofické fakulty UK v Kampusu Hybernská. Díky FF UK se utvořil jedinečný základ inovačního partnerství a na ně navázaná komunita, kterou nyní bude dále rozvíjet UK ve spolupráci se všemi svými fakultami i zapsaným ústavem.

„Velmi mne těší tento nový formát spolupráce, který nám pomůže přinášet nové, především společenské, inovace a zároveň lépe naplňovat sociální a komunitní roli univerzity, kterou od nás město i veřejnost očekává,“ sdělil Zima.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru