dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C

Unikátní výstava Marilyn pro velký zájem prodloužena do 13. října

Mimořádný zájem návštěvníků – k dnešnímu dni jich je více jak 50 tisíc – rozhodl o prodloužení konání světové putovní výstavy Marilyn v Jízdárně Pražského hradu téměř o měsíc, až do 13. října. Příznivci božské Marilyn, ale také milovníci vytříbené módy, za jejíž ikonu je Marilyn Monroe považována, ctitelé slavných hollywoodských filmů s Marilyn v hlavní roli i umění jako takového by neměli s návštěvou otálet, protože po 18. říjnu se jedinečná expozice přesune z Prahy do Tokia.

Do té doby mají příležitost prohlédnout si na jednom místě řadu vzácných exponátů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Vedle nejucelenější kolekce kostýmů a bot z filmů i z osobního života božské Marilyn, sestavené ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, dosud nepublikovaných fotografií či úryvků z deníků a dalších pozoruhodností se skví cenná umělecká díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy. Zastoupeni jsou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol.

Výstavu Marilyn pořádá společnost Armentano ve spolupráci se Správou Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo. Výstava, stejně jako obsáhlý katalog, který ji provází, je dílem kurátorů italského muzea Salvatore Ferragamo.


Vznikla v loňském roce jako originální pocta americké krásce při příležitosti 50. výročí její předčasné smrti. Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde je expozice k vidění.

Marilyn, 30. 5. – 20. 9. (prodlouženo do 13. 10.)
Jízdárna Pražského hradu.
tevřeno denně 10 – 18 hodin
Vstupné: základní – 240 Kč, snížené – 120 Kč.


Blešák v Jakoby&Mongol

Dnes ve 13:06

V sobotu 20. ledna v 11 hodin v Praze 7 ve Veverkově ulici najdete dámské i pánské a dětské věci, i archivní kousky od Jakoby&MONGOL za super ceny.

Aplikaci Volby 2018 spustila na mapovém portále Praha 2

Dnes ve 12:27

Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy.

Luděk Sobota a Petr Kroutil na jednom pódiu

Dnes v 11:54

Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových...

Běžecká škola Prahy 10 dnes v 18 hodin

Dnes v 10:38

Chcete zhubnout, potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Dnes Běžecká škola Prahy 10.

Jak fungují rostliny? Badatelské odpoledne

Dnes v 09:45

Odpoledne pro děti i dospělé, kteří mají zájem podívat se na rostliny z hlediska fotosyntézy, případně pod mikroskopem.

Máme rádi Prahu 1. Slavnostní zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol

Dnes v 08:11

Praha 1 zve na zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol k projektu Máme rádi Prahu 1.

Sedm klíčníků vyzvedlo korunovační klenoty, budou vystaveny týden

Dnes v 07:42

Sedm držitelů klíčů včera odemklo Korunovační komnatu ve svatovítské katedrále, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Souprava, která patří k symbolům české státnosti, se vyzvedává jen při výjimečných příležitostech, například po zvolení nového...

Přednáška: Ráj a zahrady související

Dnes v 07:34

Zahrady perské, antické a středověké – klášterní i světské objevíte dnes, 16. ledna, v přednášce Zdeňka Nováka od 17 hodin.

Praha a pastviny

Včera v 19:28

Jak moc je Praha zelená? Je Praha opravdu tolik zastavěnou a betonovou, nebo jen o mnoha zelených koutech a místech prostě nevíme? To si klade za cíl osvětlit cyklus Praha a příroda pořádaný ve spolupráci s odborem životního prostředí Magistrátu hlavního města Prahy.

Nad plánem pro Ladronku se veřejnost sejde zítra

Včera v 11:27

Praha 6 chce volnočasový areál Ladronka rozvíjet v souladu s aktuálními potřebami. Ke stanovení hlavních směrů rozvoje by měl sloužit strategický plán pro Ladronku.

Procházka Olšanskými hřbitovy - Osobnosti literatury

Včera v 09:24

V pátek 19. ledna ve 14 hodin, sraz u hlavní brány.

Sobota: Podívejte se do krytu na Folimance

Včera v 08:19

Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jako obvykle každý měsíc vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. První letošní prohlídka je 20. ledna.

Bluesové odpoledne pro seniory Prahy 1

Včera v 08:04

Oblíbená kapela Steamboat Stompers zahraje seniorům v Malostranské besedě ve středu 17. ledna od 15 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru