dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Unikátní prohlídky: Projděte si Staroměstskou radnici a historické domy od sklepení po půdu
Netradiční pohled na věž Staroměstské radnice. Foto: archiv PCT

Unikátní prohlídky: Projděte si Staroměstskou radnici a historické domy od sklepení po půdu

O víkendu 16. až 18. září se v rámci akce Radnice dokořán 2016 budou moci zájemci zdarma prohlédnout rozlehlý areál Staroměstské radnice, včetně domu U Minuty, domů radničního bloku a jejich podzemí, svatební síně nebo mechanismu orloje.   

Navštívit interiéry nejstarší pražské radnice můžete hned v pátek 16. září. Mimořádná večerní prohlídka vás zavede do nejzajímavějších míst, zároveň se podíváte do historických domů na Malém náměstí. Poprvé v historii si tak budete moci prohlédnout všech 14 domů někdejšího radničního areálu – Staroměstskou radnici projdete od věže po Kafkovo náměstí, ze sklepa až na půdu.

Sobotní program zahrnuje prohlídku běžně nepřístupného podzemí radničních domů na Malém náměstí. Monumentální prostory jsou spojeny především s dějinami pražského povstání 1945, které odsud bylo částečně řízeno.

Netradiční prohlídková trasa čeká i na děti -  stanou se svědky zasedání městské rady a volby cechovních mistrů, v domě U Minuty si pod vedením sgrafitáře vyrobí své vlastní sgrafito a získají výuční list s vlastnoruční pečetí. Během vyprávění budou sbírat pražské groše, které pak smění za zboží z bohaté nabídky na výročním trhu. Program zpestří i živá středověká hudba a vystoupení trubačů.

Nedělní komentované prohlídky s doprovodným programem představí reprezentační prostory radnice, jejího podzemí a věže, zcela výjimečně si prohlédnete i svatební prostory a budete moci sestoupit do Cizineckého vstupu pražské kanalizace pod radnicí.

Netradiční součástí prohlídky bude i dům U Minuty s přilehlými pavlačemi, k návštěvě pozvou interiéry torza východního křídla radnice nebo terasa s nejkrásnějším výhledem na Staroměstské náměstí. Nejbystřejším návštěvníkům se otevře zcela výjimečně i mechanismus pražského orloje.

Informace o časech prohlídek a další pokyny najdete na www.staromestskaradnice.cz. Pro účast na prohlídkách je nutná registrace. Rezervace jsou přijímány od 1. září 2016 na telefonu 236 002 629 nebo e-mailu staromestskaradnice@prague.eu.


Sarah Kaminsky: Padělatel Adolfo Kaminsky

Včera v 16:56

Když budu hodinu spát, třicet lidí zemře…Pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru