dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Unikátní hrací prvky ze šedesátých let vytvořené Zoubkem a Kmentovou se dočkají opravy
Dnešní podoba hřiště. Foto: MHMP

Unikátní hrací prvky ze šedesátých let vytvořené Zoubkem a Kmentovou se dočkají opravy

Unikátní soubor autorských objektů z počátku 60. let 20. století od celosvětově uznávané sochařky Evy Kmentové a významného sochaře Olbrama Zoubka, který je umístěn na dětském hřišti Kaštánek u Stromovky, se dočká opravy.
eva-kmentova-a-olbram-zoubek-detska-prolezacka-ve-stromovce-1961-1-nahled

Takto vypadalo v roce 1961 po svém dokončení

Magistrát ve spolupráci s  Olbramem Zoubkem a kolektivem jeho spolupracovníků připravuje projekt na rekonstrukci hracích prvků a navazujícího okolí do původního stavu.  

V rámci spolupráce s autorem vznikne na hřišti informační panel, který návštěvníkům hřiště poodhalí průběh příprav a realizace autorských objektů, včetně dobových fotografií. Při opravách budou doplněny dva chybějící prvky a šplhací tyče dle původního návrhu.

Rekonstrukce je naplánovaná po konci sezóny na letošní podzim. Za rok na jaře by si tedy měly děti hrát na již opravených prvcích.

Hřiště Kaštánek je v ulici Nad královskou oborou přístupno denně od 8 do 20 hodin, vstup je zdarma.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru